Logo MSC Cezar

Klasyfikacja zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego

Logo PZBS

Szukaj PID lub nazwisko zawodnika:

 
 
Cezar Zawodnicy Drużyny Kalendarz i wyniki Rankingi Brydżysta Roku  
Imprezy bieżące Cykle rozgrywek Turnieje regionalne Imprezy PM/MPM 2016 2017 2018 Archiwum Rok 2018
 
  
 
C3927/21741 turniej par
punkty aPKL (100%)

szczegóły imprezy

OTP*** BUDIMEX GPP Par 2017/18 (7) 60. Drewniane Głowy 6. Memoriał Andrzeja Wilkosza
60. Drewniane Głowy
niedziela, 25 marca 2018r., godz. 10:30

Wyniki oficjalne − turniej par Lista
miejsce PID imię i nazwisko WZBS WK wynik [%] aPKL ks*
1.12197
01661
Michał Klukowski
Włodzimierz Starkowski
MP
MP
24
24
62.87231I
I
2.05111
05363
Wit Klapper
Jerzy Russyan
SL
WP
21
21
62.85226II
II
3.14286
14250
Błażej Krawczyk
Marcin Szymański
MP
MP
5
4
61.48220II
II
4.07277
02812
Aliaksandr Prakapenka
Maciej Szczerczak
PD
MP
4
4
60.81214III
III
5.09418
11769
Piotr Kuc-Dzierżawski
Tomasz Stryszawski
MP
MP
7
7
60.47209III
III
6.09822
05423
Zdzisław Ingielewicz
Jeremi Stępiński
MA
OP
7
19
59.92204III
III
7.06815
04740
Piotr Nawrocki
Piotr Wiankowski
WP
WP
17
19
59.55200 
 
8.06551
04108
Jacek Ciechomski
Przemysław Janiszewski
SW
MA
19
21
59.49195 
 
9.06795
08434
Ewa Miszewska
Witold Tomaszek
WP
WP
19
12
58.29191 
 
10.02495
02497
Andrzej Kokoryka
Dariusz Koproń
LU
LU
9
15
58.28186 
 
11.04109
07352
Łukasz Brede
Marek Orłowicz
WP
MP
17
2.5
58.27182 
 
12.04802
01539
Cezary Krzemiński
Wojciech Olański
WP
WP
18
21
58.08177 
 
13.07712
07704
Aleksander Bobko
Ilona Bobko
PK
PK
5
4
57.58173 
 
14.05084
02121
Tadeusz Kaczanowski
Ryszard Sakowicz
ZP
LB
19
17
57.40168 
 
15.02460
02976
Marek Atalski
Tomasz Raczkiewicz
LU
LU
13
12
57.39164 
 
16.03064
04111
Michał Błach
Krzysztof Kotorowicz
WP
WP
5
21
56.91159 
 
17.09491
02157
Rafał Niedzielski
Paweł Szymonik
LU
LU
7
7
56.71155 
 
18.10054
04842
Andrzej Jaszczak
Leszek Sztyrak
OP
OP
15
19
56.69150 
 
19.11600
01739
Jarosław Stach
Rafał Wolański
OP
DS
7
7
56.65146 
 
20.07614
09433
Marek Kiepura
Bogusław Wardzała
MP
MP
5
7
56.45141 
 
21.07114
05464
Waldemar Skóra
Witold Turant
LD
LD
12
18
56.37137 
 
22.16315
06341
Łukasz Lebioda
Grzegorz Narkiewicz
MP
MA
19
24
56.25133 
 
23.07401
02872
Janusz Wrześniak
Grzegorz Żyła
MP
MP
3
4
55.98128 
 
24.02644
02698
Grzegorz Gawron
Jakub Kowal
MP
MP
12
12
55.86124 
 
25.05944
03345
Adam Hintertan
Zbigniew Mącior
SL
SL
12
18
55.79119 
 
26.01347
07809
Piotr Ilczuk
Piotr Kołuda
LU
LU
18
15
55.72115 
 
27.14420
06540
Igor Chalupec
Bartosz Chmurski
MA
MA
3
21
55.64110 
 
28.11471
02794
Maciej Rodzaj
Ryszard Skotarski
MP
MA
7
12
55.59106 
 
29.10450
07854
Jacek Dmowski
Witalis Talar
OP
OP
13
13
55.58101 
 
30.06554
05611
Jarosław Cieślak
Dominik Filipowicz
DS
DS
17
21
55.4797 
 
31.07271
03529
Adrian Bakalarz
Jacek Szczerbowski
SL
SL
7
7
55.3092 
 
32.13661
02703
Adam Harasimowicz
Marcin Krawczyk
MP
MP
4
12
55.2588 
 
33.16475
03532
Andrzej Staszek
Edwin Szenkelbach
SL
SL
5
11
55.1383 
 
34.02672
07313
Stanisław Jaśkiewicz
Jerzy Pietrusza
MP
MP
7
4
54.8079 
 
35.06382
02904
Maciej Dobrzyński
Janusz Gawęcki
SW
SW
5
18
54.7074 
 
36.17892
17899
Aron Shindler
Bartosz Żbik
MP
MP
1.5
1.5
54.6570 
 
37.14728
09643
Kamil Nowak
Tomasz Sielicki
MA
MA
11
7
54.5865 
 
38.01138
01206
Marek Pietraszek
Jacek Znamirowski
PK
PK
18
15
54.4261 
 
39.08294
17134
Mariusz Bartkowski
Marek Dalecki
SW
MA
17
9
54.4257 
 
40.15595
09138
Maciej Dąbrowski
Danuta Kazmucha
OP
WM
7
15
54.3752 
 
41.02676
12999
Jarosław Jurkiewicz
Adam Krysa
PK
PK
13
9
54.3048 
 
42.02933
02966
Piotr Kucharski
Stanisław Pająk
SW
SW
18
15
54.1746 
 
43.10479
01744
Krzysztof Obłój
Krzysztof Wójcik
DS
DS
4
7
54.1545 
 
44.03266
03523
Stefan Kowalczyk
Jan Sucharkiewicz
SL
SL
18
18
54.1345 
 
45.05606
05876
Grzegorz Dziębowski
Piotr Wulkiewicz
LD
LD
7
7
54.0844 
 
46. 
 
Frorian Alter
Lauritz Streck
-
-
0
0
54.0843 
 
47.02919
02952
Aleksander Knawa
Ireneusz Michalski
SW
SW
13
7
54.0842 
 
48.11296
12362
Artur Pomarański
Justyna Stachowiak-Kluz
ZP
WP
5
7
53.9541 
 
49.05739
07544
Robert Nowicki
Marek Tyran
WP
LD
15
13
53.7341 
 
50.12006
08797
Danuta Krupnik
Michał Tuszyński
WM
MP
7
4
53.6540 
 
51.03232
03231
Grzegorz Kaleta
Halina Kaleta
SL
SL
7
7
53.5139 
 
52.03083
03421
Damian Burek
Jacek Piątek
SL
SL
5
5
53.4538 
 
53.03029
03103
Stanisław Adamczyk
Robert Cimr
SL
SL
7
7
53.3838 
 
54.14885
08549
Marcin Dobrowolski
Anna Maduzia
WP
WP
7
5
53.1537 
 
55.06580
17167
Piotr Dybicz
Tomasz Kiełbasa
MA
MA
11
4
53.0636 
 
56.15519
01590
Piotr Kulesza
Piotr Ratajski
DS
DS
7
5
53.0335 
 
57.03052
03077
Janis Bendiks
Lesław Budzyn
SL
SL
7
5
53.0335 
 
58.06274
07415
Ryszard Kiełczewski
Adam Śmieszkoł
SL
DS
18
5
53.0234 
 
59.10601
02804
Grzegorz Latała
Piotr Stopa
MP
MP
3
13
52.9433 
 
60.07269
13062
Ewa Beldzik
Katarzyna Roszyk
MP
SL
2.5
2
52.9232 
 
61.11770
11766
Piotr Kuciara
Mieczysław Szwarc
MP
MP
4
4
52.9032 
 
62.07341
06994
Ireneusz Kowalczyk
Tomasz Wiśniewski
SL
SL
21
13
52.8431 
 
63.04887
05374
Olech Bestrzyński
Cezary Serek
WP
WP
13
15
52.7330 
 
64.05624
06346
Jacek Grzelczak
Adam Pawłowski
LD
LD
13
13
52.6729 
 
65.03293
03496
Patryk Kuczera-Dyga
Marek Skulimowski
SL
SL
5
5
52.6028 
 
66.18165
18166
Dariusz Kłodos
Arkadiusz Wódkowski
MA
MA
1.5
1.5
52.6028 
 
67.08203
16473
Wojciech Gaweł
Wojciech Niewiadomski
MA
MA
19
2.5
52.4227 
 
68.09549
09424
Maciej Bielawski
Stefan Szenberg
DS
DS
11
13
52.3726 
 
69.13411
15746
Michał Kaleta
Tomasz Pawełczyk
SL
SL
3
3
52.3725 
 
70.03763
15477
Leszek Kawski
Krzysztof Żak
KP
MP
9
5
52.3325 
 
71.02757
02807
Bogdan Palczyński
Reginald Sukiennik
MP
MP
9
12
52.2724 
 
72.08950
06909
Iwona Czajka
Anna Sarniak
MA
WM
7
19
52.2323 
 
73.03063
03199
Tadeusz Biskup
Zbigniew Hylaszek
SL
SL
5
7
52.1922 
 
74.02683
16140
Krzysztof Kleinrok
Andrzej Szepczyński
MP
MA
12
3
52.1222 
 
75.03399
03455
Stefan Osadnik
Jerzy Radomski
SL
SL
9
12
51.9421 
 
76.11206
02760
Zdzisław Gędłek
Jerzy Pasich
MP
MP
5
7
51.9420 
 
77.07130
01902
Eugeniusz Konik
Sławomir Wiszniewski
OP
OP
4
4
51.7519 
 
78.03300
03387
Tomasz Kuś
Tadeusz Nędzi
SL
SL
7
7
51.7319 
 
79.10534
05856
Waldemar Sroczyński
Piotr Walczak
LB
WP
9
21
51.4218 
 
80.07710
02727
Andrzej Dudzik
Andrzej Lubojemski
MP
MP
12
13
51.2617 
 
81.06978
01208
Tomasz Ukraiński
Adam Żarnowski
PK
PK
12
12
51.2116 
 
82.02806
11319
Wojciech Strzemecki
Przemysław Zawada
MA
MA
21
17
51.1415 
 
83.03423
03481
Marek Pieczka
Aleksander Sejud
SL
OP
11
9
51.0415 
 
84.11479
01662
Tomasz Koźlecki
Tomasz Struzik
DS
DS
4
5
51.0314 
 
85.05310
05520
Bogusław Pazur
Marek Wójcicki
SL
SL
21
19
51.0213 
 
86.13941
18011
Piotr Łukianiuk
Filip Parol
MA
MA
2
2
51.0112 
 
87.11550
01502
Piotr Marcinowski
Mirosław Miłaszewski
DS
DS
9
19
50.9712 
 
88.01128
07729
Roman Opaliński
Wojciech Paszko
PK
MP
18
7
50.8511 
 
89.11092
12075
Tytus Bisping
Marzena Kwiecińska-Wilk
MP
MP
5
5
50.8410 
 
90.05691
11428
Grzegorz Lewaciak
Paweł Zubiel
LD
LD
18
7
50.839 
 
91.18222
17593
Konrad Ciborowski
Kinga Kowal
MP
MP
1
1.5
50.719 
 
92.02642
02809
Przemysław Gałek
Rafał Synowiec
MP
MP
7
9
50.578 
 
93.03206
13174
Maciej Janeczko
Ryszard Zwolak
SL
SL
7
4
50.567 
 
94.01318
06973
Stanisław Gołębiowski
Piotr Tuszyński
DS
LB
24
24
50.546 
 
95.03184
12272
Artur Guła
Anna Makarewicz
SL
DS
15
4
50.515 
 
96.12846
03454
Andrzej Hermansdorfer
Jacek Radomski
SL
OP
7
9
50.395 
 
97.07283
05307
Jarosław Figlus
Zbigniew Papierniak
SL
SL
13
13
50.124 
 
98.09594
01291
Ewa Dziekańska
Krzysztof Dziekański
DS
DS
9
12
50.033 
 
99.07370
03546
Piotr Matkowski
Krzysztof Śliwoń
SL
SL
13
13
49.942 
 
100.01220
01749
Grzegorz Bajek
Maciej Wręczycki
DS
DS
11
15
49.932 
 
101.01223
12320
Cathy Bałdysz
Sophia Bałdysz
DS
DS
19
5
49.921 
 
102.07190
02827
Paweł Chindelewicz
Marek Urbański
PM
LB
12
13
49.90  
 
103.04198
04250
Adolf Bocheński
Bogusław Gierulski
WM
WP
12
21
49.83  
 
104.11834
18495
Jakub Jagodziński
Alicja Jaskulecka
LU
LU
5
0.5
49.81  
 
105.12450
10085
Katarzyna Dufrat
Justyna Żmuda
MP
MP
15
15
49.80  
 
106.16585
16926
Adam Pigulski
Oskar Tokarczuk
DS
DS
2.5
1.5
49.47  
 
107.01632
01707
Aleksander Skorupa
Stanisław Wachel
DS
DS
5
5
49.46  
 
108.03096
16898
Konrad Ciborowski
Maciej Kędzierski
MP
MP
11
3
49.41  
 
109.02977
08308
Mirosław Rafalski
Kamil Walczyk
SW
SW
18
7
49.37  
 
110.02685
02831
Jacek Klimczak
Włodzimierz Wala
MP
MP
7
19
49.35  
 
111.19105
15757
Piotr Dziedzic
Marcin Wilczyński
MP
MP
0.5
5
49.34  
 
112.10095
01865
Paweł Miechowicz
Andrzej Pawlak
LB
OP
15
15
49.23  
 
113.02656
10088
Zbigniew Gruszecki
Władysław Kaczor
MP
MP
4
4
49.22  
 
114.03464
03593
Adam Robak
Grzegorz Wodecki
SL
MP
13
5
49.14  
 
115.02723
07642
Bogusław Lesiecki
Witold Stachnik
MP
MA
12
7
49.10  
 
116.13709
07849
Grzegorz Głasek
Bogdan Szulejewski
SW
SW
7
21
49.10  
 
117.07052
01726
Edmund Czubak
Tomasz Winciorek
MA
SW
11
18
49.09  
 
118.12474
03497
Marek Blat
Jerzy Skwark
SL
SL
11
13
48.61  
 
119.09568
01617
Mariusz Ilnicki
Przemysław Saliński
DS
DS
5
9
48.60  
 
120.02673
10533
Marek Jaworski
Ryszard Pałasz
MP
DS
12
9
48.53  
 
121.18128
07542
Wojciech Kurkowski
Marek Tekieli
LU
LU
2.5
7
48.52  
 
122.01483
01705
Adam Marcinowski
Małgorzata Turska-Marcinowska
DS
DS
7
7
48.47  
 
123.11110
13019
Wojciech Stachnik
Grzegorz Wadas
MP
MP
5
4
48.21  
 
124.15120
12899
Agnieszka Pietrzyk
Michał Wróbel
OP
OP
5
5
48.20  
 
125.03389
10219
Leszek Niemiec
Jacek Stokowacki
SL
SL
13
4
48.00  
 
126.02896
01066
Jarosław Dębicki
Andrzej Janda
SW
PK
5
5
47.94  
 
127.15599
09785
Jerzy Jeleń
Tomasz Twaróg
MP
MP
2.5
4
47.81  
 
128.02793
09501
Paweł Skałacki
Jan Skuciński
MP
MP
7
5
47.64  
 
129.17161
15511
Krzysztof Cichy
Kacper Kopka
MA
MA
3
4
47.61  
 
130.05730
06355
Wiesław Niciński
Lech Warwocki
LD
LD
13
9
47.52  
 
131.05574
04535
Przemysław Błaszczyk
Dariusz Bogucki
LD
PM
15
13
47.51  
 
132.07512
07480
Stanisław Budzyń
Zdzisław Madej
SW
SW
2.5
3
47.50  
 
133.01054
17361
Tadeusz Garbacik
Marta Makarewicz
MP
MA
12
3
47.44  
 
134.05675
12154
Mariusz Kraśnicki
Mateusz Sobczak
LD
DS
9
9
47.26  
 
135.13886
10237
Bartosz Bańkowski
Marek Jarosz
MP
MP
3
4
47.20  
 
136.08312
06963
Piotr Bizoń
Marek Szymanowski
MP
LD
21
24
47.13  
 
137.14882
02660
Jacek Brózda
Jacek Gurgul
MP
MP
4
5
47.11  
 
138.02678
18187
Jacek Kalinowski
Janusz Skrzypek
MP
MP
7
4
47.10  
 
139.03168
09951
Roman Goszcz
Jacek Michalski
SL
SL
5
3
47.07  
 
140.02741
02819
Stanisław Mierzwa
Halina Święch
MP
MP
7
7
47.06  
 
141.03154
03498
Krzysztof Gawędzki
Zbigniew Słaby
SL
SL
5
7
47.06  
 
142.07983
07984
Mieczysław Paczos
Bogdan Palikot
LU
MP
4
5
46.84  
 
143.02671
03435
Ryszard Jaśkiewicz
Ireneusz Płocha
MP
SL
11
4
46.83  
 
144.17911
14626
Łukasz Baniak
Mateusz Dominik
MP
MP
1.5
1
46.62  
 
145.01030
02666
Marek Cyrkiel
Andrzej Hycnar
PK
PK
12
13
46.52  
 
146.17513
16000
Bartosz Bunar
Szymon Superson
MP
MP
2
2
46.52  
 
147.03155
15346
Mariusz Gawłowski
Wojciech Szuba
SL
SL
3
2.5
46.46  
 
148.01224
10472
Marek Bałdysz
Samuel Bałdysz
DS
DS
13
4
46.44  
 
149.07636
07639
Adam Lenda
Kazimierz Lenda
MP
MP
4
4
46.37  
 
150.18284
18221
Aleks Bukat
Łucja Ciborowska
DS
MP
1
1
46.31  
 
151.08529
02845
Antoni Paja
Aleksander Wodyński
MP
MP
4
3
46.31  
 
152.02597
09430
Tadeusz Biernat
Kazimierz Gałka
MP
MP
12
7
46.19  
 
153.02774
02833
Jarosław Posłuszny
Edward Warząchowski
MP
MP
12
12
46.16  
 
154.01234
09595
Kazimierz Bednarek
Jan Marcinkowski
DS
DS
9
4
46.16  
 
155.02468
10721
Jerzy Brzustowski
Sławomir Czech
LU
LU
4
7
46.10  
 
156.03003
08930
Hubert Urban
Maja Żabierek
SW
SW
7
4
46.10  
 
157.02820
02846
Józef Tokarz
Ryszard Woliński
MP
MP
7
12
46.08  
 
158.01824
07431
Andrzej Kazimierowicz
Marek Witek
OP
SL
4
21
46.05  
 
159.13970
08781
Leszek Faber
Maria Krasowska
MP
MP
3
4
46.03  
 
160.04360
02519
Mirosław Makatrewicz
Bartosz Matras
WM
LU
13
7
45.92  
 
161.02669
15815
Stanisław Jaros
Eugenia Stefanów
MP
MP
5
2
45.82  
 
162.01781
05523
Andrzej Aleksandrzak
Artur Wójcik
WP
WP
13
12
45.80  
 
163.13660
12854
Jarosław Duda
Rafał Śmiałek
MP
MP
4
4
45.74  
 
164.07405
02784
Piotr Radzikowski
Robert Różak
MP
MP
9
5
45.69  
 
165.03426
03562
Adam Pietrzak
Jerzy Ujma
SL
SL
9
12
45.45  
 
166.02928
03027
Marek Kozdrach
Włodzimierz Stobiecki
SW
SW
5
19
45.33  
 
167.13074
16645
Maciej Grabiec
Piotr Jasiński
MP
MA
7
4
45.31  
 
168.17843
16637
Mariana Hernandez
Joanna Szymaszczyk
MA
MA
1.5
1.5
45.21  
 
169.16255
15259
Joanna Kokot
Dominika Ocylok
DS
DS
2
2
45.20  
 
170.17539
17545
Kacper Kuflowski
Franciszek Kurlit
MP
MP
2
2
44.96  
 
171.16903
16908
Roman Madej
Mateusz Słuszniak
MP
MP
2
2.5
44.75  
 
172.18554
02775
Hanna Leskiewicz
Małgorzata Praszałowicz
MP
MP
3
5
44.62  
 
173.13420
14584
Adam Cichoń
Marek Heichel
MP
MP
2.5
3
44.62  
 
174.02631
02826
Kazimierz Dziadkowiec
Stanisław Urbanowski
MP
MP
5
7
44.52  
 
175.04043
16829
Mirosław Liszewski
Tomasz Zaleski
PD
PD
9
4
44.50  
 
176.17384
06758
Joanna Derewońko
Tadeusz Luzak
MA
MA
3
12
44.37  
 
177.02753
03434
Jarosław Nowakowski
Grzegorz Plewniak
MP
SL
4
7
44.29  
 
178. 
 
Oleg Sirotin
Marko Tenn
-
-
0
0
44.16  
 
179.01803
01910
Stanisław Górski
Roman Zabłocki
OP
OP
5
5
44.03  
 
180.02646
07526
Wacław Gąssowski
Aleksander Jezioro
MP
MP
12
21
43.89  
 
181.10220
04074
Agnieszka Kurpeta
Tomasz Pietruczuk
PD
PD
2
3
43.88  
 
182.17544
18066
Łukasz Kasperczyk
Michał Stasik
MP
MP
1.5
1.5
43.49  
 
183.02580
08785
Agata Kowal
Grzegorz Merynda
MP
MP
7
5
43.48  
 
184.17836
12173
Leszek Jędrzejczak
Olga Wrzos
MA
MA
1.5
4
43.23  
 
185.01323
08993
Rafał Gregorowicz
Tadeusz Karpik
DS
LD
2.5
4
43.17  
 
186.16341
17889
Mateusz Krzemyk
Przemysław Pasiński
MP
MP
1.5
1.5
42.70  
 
187.12984
15413
Robert Mostek
Sławomir Reising
MP
MP
4
4
42.65  
 
188.09228
09736
Karol Kałuziński
Adam Motyka
LD
LD
5
4
42.35  
 
189.17721
16070
Jakub Bazyluk
Krystian Bączek
MA
MA
1.5
3
42.20  
 
190.18788
18787
Adam Brodowski
Aleksander Klimkowicz
MP
MP
0.5
2
41.91  
 
191.13622
08428
Mirosław Łopaciuk
Krzysztof Sokół
MA
MA
4
3
41.64  
 
192.02590
15988
Józef Barczyk
Ryszard Cieślik
MP
MP
7
2.5
41.43  
 
193.13619
11732
Iwona Gronkiewicz-Marcisz
Andrzej Majkowski
MP
PM
2
1
41.23  
 
194.18149
18763
Karolina Melkonyan
Maria Zarzycka
MA
MA
1.5
0.5
41.17  
 
195.13540
15292
Ewa Dziubińska
Maja Mrozek
SL
MP
2
2
40.86  
 
196.16544
18760
Hanna Ciuńczyk
Joanna Zalewska
MA
MA
2.5
1.5
40.48  
 
197.07667
07617
Barbara Batkiewicz
Mirosław Sady
MP
MP
9
12
40.23  
 
198.17554
17725
Jakub Dziuba
Albert Grochowski
MA
MA
1.5
1.5
39.80  
 
199.07623
07619
Aleksandra Krakowska
Waldemar Krakowski
MP
MP
3
3
38.36  
 
200.05670
09303
Andrzej Kozikowski
Jarosław Łaszczuk
LD
LD
13
5
34.37  
 
201.08793
02823
Tadeusz Rejdych
Andrzej Trygar
MP
MP
7
12
23.77  
 

* przyznane klasy sportowe

Łącznie 14078 punktów aPKL.

Jeżeli dane są niewłaściwe lub niepełne, skorzystaj z formularza, aby przekazać swoje uwagi autorowi wyników i komisji weryfikującej

więcej informacji o wynikach na stronie:
http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2018/kwb/W-glowy.html

 
 

Problemy w działaniu Systemu MSC Cezar 2.0 prosimy zgłaszać za pomocą formularza uwag.
System do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji tutaj.

Uwaga: Twoja przeglądarka nie obsługuje języka Javascript − jeżeli chcesz w pełni korzystać z systemu MSC Cezar, włącz obsługę Javascript lub skorzystaj z innej przeglądarki.
 
  Strona wygenerowana automatycznie w dniu 2018-05-20 g.17:27:59 (0.5109/414) przez system MSC Cezar v.2.0.32 (VXML Technology). Optymalizowano dla: MS Internet Explorer (pc). 

© 2003-2018 MSC.COM.PL for PZBS. All Rights Reserved Worldwide.