Logo MSC Cezar

Klasyfikacja zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego

Logo PZBS

Szukaj PID lub nazwisko zawodnika:

 
 
Cezar Zawodnicy Drużyny Kalendarz i wyniki Rankingi Brydżysta Roku  
Imprezy bieżące Cykle rozgrywek Turnieje regionalne Imprezy PM/MPM 2022 2023 2024 Archiwum Rok 2024
 
  
 
C5792/30238 turniej par
punkty aPKL (50%)

szczegóły imprezy

63. Kongres Bałtycki
63rd Bridge Baltic Congress
OTP** - II Kongresowy
sobota, 29 lipca 2023r., godz. 10:00

Wyniki oficjalne − turniej par Lista
miejsce PID imię i nazwisko WZBS WK wynik [%] PKL w tym
aPKL
ks*
1.06658
12197
Jacek Kalita
Michał Klukowski
MA
MA
24
24
66.8210553II
II
2.02013
04665
Andrzej Jeleniewski
Kazimierz Omernik
WM
PM
18
21
64.5210352III
III
3.06539
18479
Robert Chmielak
Magdalena Czajkowska
MA
MA
7
3
63.3510050III
III
4.01483
01705
Adam Marcinowski
Małgorzata Turska-Marcinowska
DS
DS
9
9
62.769849 
 
5.13087
06813
Mariusz Czesnar
Krzysztof Najda
PK
MA
3
7
61.529548 
 
6.05176
01115
Michał Kwiecień
Krzysztof Martens
PM
MA
24
24
61.239347 
 
7.06551
09550
Jacek Ciechomski
Jakub Wojcieszek
MA
MA
19
19
60.919146 
 
8.07215
07246
Giedre Jankunaite
Giedrius Szarkanas
PD
PD
13
13
60.228945 
 
9.04949
09135
Michał Dembiński
Aleksandra Górska
WP
WP
12
3
60.218744 
 
10.19926
12450
Jacek Barski
Katarzyna Dufrat
DS
PM
3
19
59.548543 
 
11.05282
05446
Jerzy Nowak
Marek Szukała
WP
WP
13
19
59.518342 
 
12.11550
14728
Piotr Marcinowski
Kamil Nowak
DS
SW
17
17
59.488141 
 
13.08341
08855
Jan Chmielewski
Janusz Wierucki
ZP
ZP
7
7
59.407940 
 
14.06554
05611
Jarosław Cieślak
Dominik Filipowicz
DS
DS
21
21
59.187739 
 
15.04563
04735
Ireneusz Dzikowski
Wacław Wejknis
PM
PM
18
17
58.947538 
 
16.18699
05670
Piotr Ciszak
Andrzej Kozikowski
LD
LD
2.5
15
58.907337 
 
17.14885
08549
Marcin Dobrowolski
Anna Maduzia
WP
WP
11
11
58.577035 
 
18.17082
10148
Maciej Boczar
Paulina Klimentowska
MA
MA
7
9
58.246834 
 
19.12634
03960
Monika Sautaux
Radosław Szczepański
KP
MA
5
19
58.196633 
 
20.04602
04707
Aleksander Kasprzak
Mirosław Szaliński
PM
PM
18
15
58.026432 
 
21.04551
08119
Robert Czarnecki
Waldemar Warzała
PM
PM
5
12
57.956231 
 
22.08097
04719
Włodzimierz Kocoń
Artur Toeplitz
PM
PM
5
7
57.566030 
 
23.17495
12923
Robert Barankiewicz
Maciej Szalewicz
LD
LD
5
5
57.265829 
 
24.14276
06822
Pavel Klebanovich
Anna Nosalska
PD
PM
5
7
57.075628 
 
25.08158
10085
Piotr Zatorski
Justyna Żmuda
PM
PM
21
21
56.915427 
 
26.05574
01397
Przemysław Błaszczyk
Piotr Korecki
LD
LD
15
9
56.735226 
 
27.16065
16069
Konrad Majewski
Łukasz Trendak
MA
MA
4
4
56.685025 
 
28.05059
05508
Stanisław Janik
Robert Włodkowski
WP
WP
13
7
56.634824 
 
29.03644
04250
Adam Błachnio
Bogusław Gierulski
KP
WM
15
21
56.574623 
 
30.13364
11809
Adam Lonski
Krzysztof Mielnik
PM
PM
9
11
56.534422 
 
31.04198
04212
Adolf Bocheński
Mirosław Cichocki
WM
WM
15
19
56.534221 
 
32.04627
04737
Jacek Kuśmierz
Elżbieta Wesołowska
PM
PM
5
9
56.394020 
 
33.04762
05374
Konrad Araszkiewicz
Cezary Serek
SW
WP
21
17
56.323819 
 
34.16130
04618
Jerzy Kajzer
Wiesława Kasperek
PM
PM
5
5
55.783618 
 
35.01345
05423
Maciej Hutyra
Jeremi Stępiński
OP
OP
9
19
55.773417 
 
36.01661
09146
Włodzimierz Starkowski
Piotr Tuczyński
PM
WP
24
24
55.533216 
 
37.05950
05134
Tadeusz Janczurewicz
Piotr Kozicki
WP
WP
5
7
55.213015 
 
38.11444
09555
Grzegorz Adamski
Przemysław Klęsk
ZP
ZP
5
5
55.052814 
 
39.04020
08544
Marek Wróblewski
Grzegorz Zasada
KP
KP
4
4
55.052613 
 
40.19233
06956
Marek Grabowski
Bogdan Szlacheta
MA
MA
2
7
55.012412 
 
41.04163
10370
Andrei Arlovich
Erikas Vainikonis
WM
WM
17
15
54.992111 
 
42.10450
06973
Jacek Dmowski
Piotr Tuszyński
MA
MA
13
24
54.912111 
 
43.03920
03992
Grzegorz Rojewski
Roman Wachowiak
KP
KP
13
18
54.662111 
 
44.16259
02806
Maciej Kliś
Wojciech Strzemecki
MP
SW
7
21
54.602010 
 
45.06795
07869
Ewa Miszewska
Sławomir Zawiślak
PK
SL
19
21
54.382010 
 
46.04191
04143
Przemysław Bednarski
Stanisław Gawryszczak
WM
PD
7
7
54.362010 
 
47.05615
18128
Jarosław Gąsiorowski
Wojciech Kurkowski
LD
LU
13
5
54.351910 
 
48.01347
07809
Piotr Ilczuk
Piotr Kołuda
LU
LU
19
17
54.311910 
 
49.03206
13174
Maciej Janeczko
Ryszard Zwolak
MP
SL
9
5
54.181910 
 
50.08294
02121
Mariusz Bartkowski
Ryszard Sakowicz
LU
LU
18
18
54.17189 
 
51.07902
02114
Damian Mazurak
Sebastian Rawlik
LB
LB
7
7
54.16189 
 
52.12127
07190
Jarosław Bartosiński
Paweł Chindelewicz
PM
PM
9
13
54.05189 
 
53.09734
07901
Krzysztof Kowalczyk
Rafał Łuczak
MA
MA
4
5
53.87179 
 
54.18859
14369
Sławomir Jamka
Józef Klimowski
ZP
ZP
3
4
53.85179 
 
55.08129
05738
Edward Bednarczyk
Krzysztof Nowak
PM
LD
7
3
53.84179 
 
56.18625
04829
Krzysztof Boniek
Marek Pietrzak
PM
PM
3
7
53.83168 
 
57.09387
06131
Cezary Jarmuł
Marek Wawrzyniak
ZP
ZP
7
9
53.83168 
 
58.02519
06802
Bartosz Matras
Tomasz Modrzejewski
WM
WM
9
13
53.78168 
 
59.22099
19178
Witold Dobroszek
Mirosław Rumak
LD
LD
1.5
2
53.68158 
 
60.23062
08899
Jakub Czujko
Marcin Osmański
PM
PM
0
5
53.55158 
 
61.04631
04633
Łukasz Ledóchowski
Adam Lewandowski
PM
PM
2.5
3
53.47147 
 
62.04242
04588
Andrzej Fronczak
Sławomir Henclik
PM
PM
18
19
53.44147 
 
63.01539
07242
Wojciech Olański
Vytautas Vainikonis
WM
WM
21
19
53.41147 
 
64.05111
11296
Wit Klapper
Artur Pomarański
MP
OP
21
9
53.41137 
 
65.03740
09291
Roman Janczarek
Andrzej Sielużycki
KP
KP
5
3
53.34137 
 
66.20076
16829
Marek Nazarko
Tomasz Zaleski
PD
PD
3
7
53.28137 
 
67.11942
07018
Bogdan Radwański
Włodzimierz Wyrzykowski
MA
MA
5
9
53.20126 
 
68.18119
04958
Bożena Budnik
Tomasz Dorobek
WP
DS
2
4
53.18126 
 
69.11769
02809
Tomasz Stryszawski
Rafał Synowiec
MP
MP
9
11
53.01126 
 
70.04535
05856
Dariusz Bogucki
Piotr Walczak
PM
WP
18
21
52.89116 
 
71.04329
04402
Zbigniew Krzepkowski
Ryszard Pichla
WM
PM
5
7
52.78116 
 
72.06112
10403
Roman Szlachetka
Andrzej Wielowieyski
ZP
ZP
12
5
52.76116 
 
73.12263
12503
Anna Jaguszewska
Wojciech Uszyński
MA
MA
4
13
52.56105 
 
74.14252
04077
Stefan Kopyt
Mirosław Morchat
PD
PD
5
7
52.41105 
 
75.10533
02831
Ryszard Pałasz
Włodzimierz Wala
ZP
MP
13
21
52.38105 
 
76.05084
04699
Tadeusz Kaczanowski
Krzysztof Sikorski
ZP
PM
19
19
52.3395 
 
77.04547
07794
Andrzej Bunikowski
Marta Janeczek
PM
PM
18
11
52.3095 
 
78.08769
05400
Sławomir Piechocki
Maciej Sobieralski
WP
WP
11
17
52.1295 
 
79.03633
08243
Mariusz Arutiunianc
Jacek Gackowski
KP
KP
15
11
52.0784 
 
80.08994
11219
Jacek Szkup
Bogdan Żelazowski
LD
LD
5
4
51.9784 
 
81.17810
04590
Tomasz Czekała
Józef Idczak
PM
PM
2.5
7
51.9374 
 
82.05678
05876
Adam Krysiak
Piotr Wulkiewicz
LD
PD
7
9
51.8674 
 
83. 
 
Martin Holdaas
Fritz Reitan
NOR
NOR
6
6
51.8574 
 
84.02671
15916
Ryszard Jaśkiewicz
Grzegorz Wieczorkiewicz
MP
MA
11
5
51.8463 
 
85.06845
07725
Tomasz Paluchowski
Grzegorz Superson
MA
MP
13
15
51.7563 
 
86. 
 
Liga Brikmane
Natalija Vekša
LVA
LVA
6
6
51.7163 
 
87.16727
17291
Dariusz Milewski
Marek Piętak
PM
PM
3
2.5
51.6753 
 
88. 
 
Jerzy Bilski
Witold Chylewski
-
-
0
0
51.6353 
 
89.17554
19474
Jakub Dziuba
Agnieszka Tokarczyk
MA
MA
3
2
51.5053 
 
90.04581
04712
Kazimierz Gralak
Leszek Szkudlarek
PM
PM
18
9
51.5042 
 
91.10794
16784
Aleksander Chrenowski
Władysław Łobacz
PM
PM
13
4
51.4842 
 
92.16380
16068
Jakub Andruszkiewicz
Konrad Paluszek
MA
MA
5
3
51.4342 
 
93.07815
17361
Lena Leszczyńska
Marta Makarewicz
ZP
MA
9
5
51.4232 
 
94.18272
18273
Dorota Niewińska
Waldemar Niewiński
PM
PM
2
2
51.4032 
 
95.02966
07849
Stanisław Pająk
Bogdan Szulejewski
SW
MA
15
21
51.3632 
 
96.07052
16616
Edmund Czubak
Paweł Sankowski
MA
MA
12
3
51.3021 
 
97.06540
01726
Bartosz Chmurski
Tomasz Winciorek
MA
MA
24
19
51.2621 
 
98.18063
 
Robert Grisdale
Steve Rayner
PM
-
1
0
51.2121 
 
99.11802
04793
Marek Banasiński
Krzysztof Kluf
PM
PM
13
12
50.8511 
 
100.08950
08166
Iwona Czajka
Renata Dancewicz
MA
MA
11
7
50.7611 
 
101.04630
04732
Jacek Lasota
Michał Wantke
PM
PM
11
11
50.4011 
 
102.04531
04802
Marek Barylewski
Cezary Krzemiński
MA
PM
18
18
50.3911 
 
103.01635
01636
Jolanta Sławenta
Józef Sławenta
DS
DS
5
5
50.0711 
 
104.01318
01731
Stanisław Gołębiowski
Paweł Wittenbeck
DS
PM
24
12
50.0411 
 
105.07090
04823
Anna Kowalska
Małgorzata Sawicka
LD
ZP
13
18
49.9211 
 
106. 
 
Monika Kowaleczko-Szumowska
Marcin Szumowski
-
-
0
0
49.9011 
 
107. 
 
Bartosz Grzybowski
Arkadiusz Sak
-
-
0
0
49.8911 
 
108.19724
09763
Bartosz Bejenka
Adam Wszeborowski
PD
PD
3
7
49.8211 
 
109.03787
03815
Adam Kozłowski
Michał Lewiński
KP
KP
12
12
49.6611 
 
110.02496
02934
Cezary Komajda
Krzysztof Kujawa
LU
SL
12
19
49.6211 
 
111.10721
13028
Sławomir Czech
Piotr Suchodolski
LU
PM
9
7
49.3211 
 
112.07572
04463
Ireneusz Jagielski
Jan Stańczak
WM
WM
7
11
49.2011 
 
113.14186
14157
Ramunas Grigoraitis
Sonata Simanaitiene
PD
PD
4
4
49.0811 
 
114.04417
23303
Janusz Puchalski
Andrzej Wezdecki
WM
WM
2
0
49.0211 
 
115.14845
13882
Robert Krawczyk
Agnieszka Wiankowska
PM
PM
7
5
49.0011 
 
116.07777
06356
Ewa Banaszkiewicz
Maciej Wiącek
MA
MA
15
12
48.9711 
 
117.21502
21538
Alex Cimr
Jan Luber
SL
SL
2.5
2
48.8911 
 
118.09676
08115
Tomasz Lewiński
Mirosław Wiśniewski
PM
PM
2.5
2.5
48.8611 
 
119.10790
04818
Grzegorz Antosz
Krzysztof Materek
PM
PM
3
4
48.7711 
 
120.15906
06921
Dariusz Głowiński
Dariusz Sierocki
ZP
MA
4
9
48.5711 
 
121.03003
08930
Hubert Urban
Maja Żabierek
MA
MA
9
7
48.4111 
 
122.05314
05483
Marcin Pędziński
Tomasz Wasilewski
WP
WP
15
9
48.3611 
 
123.03696
03909
Leszek Falkowski
Ryszard Rapicki
KP
KP
13
12
48.3311 
 
124.06488
06707
Wiesław Andruk
Maciej Kowalski
WM
MA
9
12
48.1011 
 
125.04001
04509
Adam Wróblewski
Janusz Wróblewski
WM
WM
2
9
47.9211 
 
126.17254
09643
Krzysztof Jordan
Tomasz Sielicki
WP
MA
4
11
47.8411 
 
127.04427
04435
Edmund Reczuga
Jan Romot
WM
WM
7
11
47.7911 
 
128.01297
04683
Mirosław Fechner
Przemysław Piotrowski
DS
DS
7
12
47.6111 
 
129.04704
13359
Maciej Stasiński
Dominika Wołyńska
PM
PM
3
2.5
47.5011 
 
130.06014
06079
Adam Małdyk
Grzegorz Rybacki
ZP
ZP
5
7
47.5011 
 
131.05242
04848
Ewa Knapik
Maria Tomczewska
WP
PM
5
7
47.4911 
 
132.20710
19383
Katarzyna Liszewska
Jacek Liszewski
PM
PM
1
1.5
47.4611 
 
133.05893
01967
Jacek Batóg
Aleksander Downar-Zapolski
ZP
ZP
7
9
47.2211 
 
134.08563
04696
Andrzej Osiński
Antoni Sękowski
PM
PM
3
18
47.0911 
 
135.04279
04350
Jan Janiak
Jarosław Łosiak
WM
WM
9
11
47.0511 
 
136.02928
02990
Marek Kozdrach
Adam Strzelecki
SW
SW
5
7
47.0411 
 
137. 
 
Witold Anderman
Kazimierz Wasilewski
-
-
0
0
47.0311 
 
138.02666
04015
Andrzej Hycnar
Tomasz Woźniak
PK
KP
13
7
47.0211 
 
139. 
 
Magdalena Linkiewicz
Felix Schadendorf
-
-
0
0
46.9611 
 
140.11573
14983
Piotr Kazub
Andrzej Kończak
LD
LD
5
5
46.9511 
 
141.11198
06121
Krzysztof Lipowski
Bogdan Trun
ZP
ZP
5
5
46.7811 
 
142.04036
04353
Janusz Ciruk
Krzysztof Łukaszewicz
MA
WM
11
15
46.6111 
 
143.01865
06923
Andrzej Pawlak
Jacek Sikora
SW
PM
17
7
46.4111 
 
144.01286
01739
Maciej Dorabiała
Rafał Wolański
DS
SL
9
11
46.3511 
 
145.20167
18860
Magdalena Judek
Karolina Matraszek
MA
MA
2
2
46.3411 
 
146.05957
06144
Edward Kaczmarek
Czesław Wojtaś
ZP
ZP
11
7
46.3011 
 
147.07642
02157
Witold Stachnik
Paweł Szymonik
MP
LU
9
7
46.2811 
 
148.21351
21690
Elżbieta Chmielowska
Aleksandra Wilk
MA
MA
1.5
1
45.9411 
 
149.16716
04852
Lena Ostrowska
Marta Sikora
MA
PM
4
5
45.9111 
 
150.07221
08859
Andrei Kavalenka
Krzysztof Lewandowski
WM
DS
7
7
45.8211 
 
151.13616
06706
Arunas Jankauskas
Apolinary Kowalski
WM
WM
5
24
45.7711 
 
152.04303
17231
Roman Kierznowski
Stanisław Król
WM
WM
21
2.5
45.7611 
 
153.17775
17544
Maciej Betliński
Łukasz Kasperczyk
DS
MP
3
3
45.7511 
 
154.20138
06909
Mariusz Kraszewski
Anna Sarniak
MA
MA
0.5
21
45.7411 
 
155.10355
19388
Bartłomiej Gierz
Andrzej Jarząbkowski
PM
PM
1
2
45.7111 
 
156.04691
11509
Eugeniusz Rogiński
Czesław Thrun
PM
PM
5
5
45.6511 
 
157. 
 
Micha Fruehling
Daniel Josch
-
-
0
0
45.5011 
 
158.12006
10023
Danuta Krupnik
Leszek Łuniewski
MA
MA
7
12
45.4511 
 
159.15313
09006
Małgorzata Augustyn
Adam Peszke
WP
WP
3
5
45.4111 
 
160.20349
20079
Izabela Górnicka
Anna Różańska
LB
LB
2
2
45.3811 
 
161.08565
12010
Lechosław Suszka
Dariusz Zieliński
PM
PM
5
5
44.7511 
 
162. 
 
Adrians Imsa
Maris Matisons
LVA
LVA
6
6
44.6811 
 
163.08485
04922
Grażyna Busse
Piotr Busse
ZP
ZP
17
19
44.6111 
 
164.06672
05822
Urban Kielichowski
Tomasz Spodenkiewicz
LD
LD
13
13
44.5111 
 
165.08117
15595
Grażyna Brewiak
Maciej Dąbrowski
PM
OP
19
13
44.4911 
 
166.14430
04341
Teresa Górkiewicz
Jan Lech
PM
PM
3
5
44.4711 
 
167.05635
15802
Bogusław Jakóbczyk
Adam Suchodolski
LB
PM
5
5
44.3511 
 
168.15142
15141
Mateusz Mania
Marcin Smyczyński
PM
PM
2
2
44.1611 
 
169. 
 
Jan De Ruiter
Peter Dekker
NLD
NLD
6
6
44.1411 
 
170.16719
04437
Janina Buszman
Marek Ruszczyk
PM
WM
2.5
5
43.9411 
 
171.06325
07102
Ireneusz Głowacki
Jacek Omelańczuk
MA
LD
4
4
43.9011 
 
172. 
 
Ad Van der Lint
Anton Zegwarrd
NLD
NLD
6
6
43.8811 
 
173.03829
04660
Bogumił Macierzyński
Marek Niesłuchowski
PM
PM
9
7
43.8211 
 
174.19384
21438
Leszek Ekert
Maciej Raczkiewicz
PM
MA
4
1
43.4611 
 
175.21042
15621
Barbara Gotard
Tomasz Gotard
PM
PM
1.5
21
43.3911 
 
176.12573
16765
Zdzisław Koza
Mirosław Makurat
PM
PM
3
3
43.3811 
 
177.19485
19484
Adrianna Staniszewska
Urszula Staniszewska
MA
MA
1.5
2
43.3111 
 
178.02775
02819
Małgorzata Praszałowicz
Halina Święch
MP
MP
5
7
43.2911 
 
179.20171
20548
Agnieszka Łuczak
Marta Walczyk
DS
DS
1.5
1.5
42.9611 
 
180. 
08062
Mirosław Rejnowicz
Zbigniew Stikel
-
PM
0
2.5
42.5311 
 
181.20787
18166
Tomasz Kalinowski
Arkadiusz Wódkowski
MA
MA
2
3
42.5111 
 
182.21129
17001
Marta Jakubisiak
Jakub Lenkiewicz
MA
MP
1
3
42.1011 
 
183.21122
21123
Ewa Cieśla
Magdalena Zasiewska
MA
MA
1
0.5
41.6711 
 
184.17344
16708
Krzysztof Chełstowski
Agata Nowicz
PM
PM
2.5
2.5
41.5511 
 
185.23138
06341
Jacek Latomski
Grzegorz Narkiewicz
MA
MA
0
24
41.4411 
 
186.13623
09602
Robert Kras
Sławomir Woźniak
PM
LD
2
1.5
40.7811 
 
187.02000
02174
Janusz Hliwa
Wojciech Waszkowiak
LB
LB
7
12
40.5511 
 
188.08087
10118
Jan Maciejewski
Jarosław Pęski
PM
PM
9
5
39.8811 
 
189.06556
02057
Sylwester Cieślak
Radosław Liskowiak
MA
LB
12
5
39.7911 
 
190.08188
21408
Robert Księżopolski
Krzysztof Świątkowski
DS
SL
5
2.5
39.5211 
 
191.05246
16729
Zofia Mikołajczyk
Barbara Podgórska
WP
WP
4
5
39.1911 
 
192.21391
18989
Jan Druch
Janusz Strześniewski
MA
KP
2.5
2
39.0011 
 
193.04008
08124
Aniela Bocheńska
Wojciech Kujda
WM
WM
2
2
38.5011 
 
194.04670
04701
Mariusz Pater
Jan Staniszewski
PM
PM
11
5
37.5011 
 
195.21114
20436
Jakub Ciura
Jan Lorkowski
DS
DS
0.5
0.5
36.6311 
 
196.20010
15044
Aneta Klaczyńska
Piotr Surdyk
WP
WP
2
4
36.3011 
 
197.17983
21060
John Catlow
Katarzyna Stachowiak
WP
WP
4
2.5
36.0611 
 
198.21781
 
Monika Klimek-Góra
Paul Newbery
MA
-
0.5
0
27.8611 
 
199.22102
20635
Jolanta Maślanka
Anna Tańska
DS
DS
0.5
0
23.0411 
 
200.22137
02185
Magnus Bruun-Larssen
Damian Wroński
PM
ZP
1
12
21.2211 
 

* przyznane klasy sportowe

Łącznie 6622 punkty PKL, w tym 3456 punktów aPKL.

Jeżeli dane są niewłaściwe lub niepełne, skorzystaj z formularza, aby przekazać swoje uwagi autorowi wyników i komisji weryfikującej

więcej informacji o wynikach na stronie:
https://wyniki.pzbs.pl/2023/baltycki/

 
 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w niniejszym dokumencie.
Problemy w działaniu Systemu MSC Cezar 2.0 prosimy zgłaszać za pomocą formularza uwag.
System do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji tutaj.

Uwaga: Twoja przeglądarka nie obsługuje języka Javascript − jeżeli chcesz w pełni korzystać z systemu MSC Cezar, włącz obsługę Javascript lub skorzystaj z innej przeglądarki.
 
  Strona wygenerowana automatycznie w dniu 2024-02-29 g.16:10:55 (0.4048/410) przez system MSC Cezar v.2.0.42 (VXML Technology). Optymalizowano dla: MS Internet Explorer (pc). 

© 2003-2024 MSC.COM.PL for PZBS. All Rights Reserved Worldwide.