Logo MSC Cezar

Klasyfikacja zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego

Logo PZBS

Szukaj PID lub nazwisko zawodnika:

 
 
Cezar Zawodnicy Drużyny Kalendarz i wyniki Rankingi Brydżysta Roku  
Imprezy bieżące Cykle rozgrywek Turnieje regionalne Imprezy PM/MPM 2017 2018 2019 2020 Archiwum Rok 2019
 
  
 
C4401/24466 turniej par
punkty aPKL (50%)

szczegóły imprezy

59. Kongres Bałtycki
59th Bridge Baltic Congress
III Kongresowy Turniej Par - OTP**
sobota, 3 sierpnia 2019r., godz. 17:00

Wyniki oficjalne − turniej par Lista
miejsce PID imię i nazwisko WZBS WK wynik [%] PKL w tym
aPKL
1.04108
09755
Przemysław Janiszewski
Łukasz Witkowski
MA
SW
21
15
64.8411256
2.04541
05944
Mariusz Brewiak
Adam Hintertan
PM
PD
13
12
64.2511055
3.02806
11319
Wojciech Strzemecki
Przemysław Zawada
MA
MA
21
19
64.0510754
4.10450
06795
Jacek Dmowski
Ewa Miszewska
OP
WP
13
19
63.7010452
5.08434
05534
Witold Tomaszek
Stanisław Zakrzewski
WP
WP
12
17
63.6110251
6.03992
03999
Roman Wachowiak
Tadeusz Wasilewski
KP
KP
18
5
63.0310050
7.05213
05282
Paweł Małecki
Jerzy Nowak
WP
WP
11
13
62.699849
8.09138
05374
Danuta Kazmucha
Cezary Serek
WM
WP
17
15
62.159548
9.09357
12154
Arkadiusz Majcher
Mateusz Sobczak
PK
DS
11
11
61.059347
10.11573
14983
Piotr Kazub
Andrzej Kończak
LD
LD
4
5
61.039146
11.06973
01726
Piotr Tuszyński
Tomasz Winciorek
LB
MA
24
18
59.848945
12.04535
10533
Dariusz Bogucki
Ryszard Pałasz
ZP
WP
15
11
59.578744
13.01483
01705
Adam Marcinowski
Małgorzata Turska-Marcinowska
DS
DS
7
7
59.178543
14.06815
04740
Piotr Nawrocki
Piotr Wiankowski
MA
MA
19
21
58.788342
15.05670
07114
Andrzej Kozikowski
Waldemar Skóra
LD
LD
15
13
58.778141
16.12278
10469
Michał Dolny
Grzegorz Gralik
KP
KP
2.5
3
58.587940
17.04630
04732
Jacek Lasota
Michał Wantke
PM
PM
11
11
58.517739
18.05691
05708
Grzegorz Lewaciak
Janusz Makaruk
LD
LD
18
17
58.507538
19.02501
08903
Mariusz Kowalski
Olga Zabulewicz
LU
PM
15
5
58.467337
20.14609
11219
Piotr Szczygieł
Bogdan Żelazowski
SW
LD
4
3
58.257136
21.15621
04588
Tomasz Gotard
Sławomir Henclik
PM
PM
19
18
58.006935
22.04699
04735
Krzysztof Sikorski
Wacław Wejknis
PM
PM
19
17
57.986633
23.12983
04755
Janusz Kobylarski
Danuta Żabicka
PM
PM
5
7
57.856432
24.09822
05423
Zdzisław Ingielewicz
Jeremi Stępiński
SL
OP
7
19
57.606231
25.01539
07242
Wojciech Olański
Vytautas Vainikonis
WM
WM
21
17
57.366030
26.04399
09245
Tomasz Patalan
Tomasz Sinkiewicz
WM
WM
4
5
57.325829
27.01272
05822
Marek Czerepak
Tomasz Spodenkiewicz
DS
LD
12
13
56.955628
28.10794
04731
Aleksander Chrenowski
Sylwester Walerowicz
PM
WP
13
15
56.825427
29.04319
04360
Dariusz Kozłowski
Mirosław Makatrewicz
WM
WM
12
13
56.785226
30.15595
01865
Maciej Dąbrowski
Andrzej Pawlak
OP
OP
9
17
56.495025
31.05059
05386
Stanisław Janik
Paweł Siwiński
LB
LB
13
12
56.164824
32.16434
03529
Beata Madej
Jacek Szczerbowski
SL
SL
3
7
55.974623
33.04622
04701
Jan Kuchta
Jan Staniszewski
PM
PM
4
5
55.844422
34.12634
03960
Monika Sautaux
Radosław Szczepański
KP
KP
5
18
55.464221
35.10148
05830
Paulina Klimentowska
Robert Stoliński
PM
WP
7
15
55.303920
36.07209
16793
Krzysztof Krajewski
Jacek Pióro
PD
PD
7
3
55.283719
37.12575
06116
Wojciech Bondarewicz
Radosław Szymczak
ZP
ZP
4
5
55.223518
38.18197
 
Andrzej Knap
Alan Maddock
PK
ESP
5
6
55.163317
39.06854
06872
Janusz Pietrzak
Kazimierz Puczyński
MA
MA
5
13
55.093116
40.06556
02057
Sylwester Cieślak
Radosław Liskowiak
MA
LB
12
5
55.022915
41.02324
02382
Andrzej Łagosz
Sławomir Polak
LB
WP
11
7
54.902714
42.18681
18842
Paweł Fiebig
Rafał Milinkiewicz
WP
WP
2.5
1.5
54.572513
43.16317
04077
Marian Krasowski
Mirosław Morchat
PD
PD
7
5
54.512312
44.04198
04250
Adolf Bocheński
Bogusław Gierulski
WM
WM
13
21
54.322312
45.03920
05400
Grzegorz Rojewski
Maciej Sobieralski
WP
WP
13
15
54.262211
46.02644
02698
Grzegorz Gawron
Jakub Kowal
MP
MP
12
12
54.172211
47.12450
10085
Katarzyna Dufrat
Justyna Żmuda
MP
MP
15
19
54.172111
48.05615
06705
Jarosław Gąsiorowski
Zdzisław Kowalewski
LD
MA
13
13
54.152111
49. 
15666
Mikhail Chorny
Henadzi Medusheuski
ISR
PD
6
3
54.072111
50.11882
14619
Elżbieta Chodacka
Maksymilian Chodacki
SL
SL
2.5
9
53.972010
51.04165
12357
Ihar Radziukevich
Aleh Tsimakhovich
PD
PD
7
11
53.972010
52.13364
11809
Adam Lonski
Krzysztof Mielnik
PM
PM
7
9
53.852010
53.12197
08158
Michał Klukowski
Piotr Zatorski
MP
MP
24
21
53.811910
54.18128
15414
Wojciech Kurkowski
Wojciech Okuniewski
LU
LU
4
3
53.701910
55.08988
04161
Paweł Gałązka
Bartosz Mer
MA
MA
4
4
53.681910
56.08129
11248
Edward Bednarczyk
Radosław Szczepanowski
PM
PM
7
3
53.65189
57.01318
11550
Stanisław Gołębiowski
Piotr Marcinowski
DS
DS
24
11
53.38189
58.02904
02966
Janusz Gawęcki
Stanisław Pająk
SW
SW
18
15
53.32189
59.17921
18645
Józef Bugajewski
Ewa Morawska
WP
WP
1.5
1.5
53.30179
60.08565
12010
Lechosław Suszka
Dariusz Zieliński
PM
PM
5
5
53.25179
61.07283
05856
Jarosław Figlus
Piotr Walczak
SL
WP
13
21
53.25168
62.18221
18222
Łucja Ciborowska
Konrad Ciborowski
MP
MP
2
2
53.12168
63.05950
05134
Tadeusz Janczurewicz
Piotr Kozicki
WP
WP
5
5
53.02168
64.04632
16717
Jacek Lew
Aleksander Swatler
PM
ZP
15
13
52.73158
65.04095
04105
Dariusz Hutnik
Andrzej Jakimiec
PD
PD
7
5
52.64158
66.04197
04036
Wojciech Bobrek
Janusz Ciruk
WM
WM
12
9
52.55158
67.05611
01115
Dominik Filipowicz
Krzysztof Martens
DS
WP
21
24
52.53147
68.05989
06131
Jerzy Kullass
Marek Wawrzyniak
ZP
ZP
7
7
52.49147
69.02666
07341
Andrzej Hycnar
Ireneusz Kowalczyk
PK
SL
13
21
52.44147
70.02671
07501
Ryszard Jaśkiewicz
Jan Styczyński
MP
SL
11
5
52.31137
71.05574
05084
Przemysław Błaszczyk
Tadeusz Kaczanowski
LD
ZP
15
19
52.28137
72.05176
01661
Michał Kwiecień
Włodzimierz Starkowski
MP
MP
24
24
52.19137
73.09491
16716
Rafał Niedzielski
Lena Ostrowska
LU
MA
7
4
52.17126
74.04143
16829
Stanisław Gawryszczak
Tomasz Zaleski
PD
PD
7
5
52.05126
75.04829
06112
Marek Pietrzak
Roman Szlachetka
PM
ZP
5
12
52.02126
76.04797
04660
Ryszard Konopka
Marek Niesłuchowski
PM
PM
12
5
51.97116
77.02673
05718
Marek Jaworski
Jerzy Michałek
MP
SL
13
21
51.80116
78.04762
04111
Konrad Araszkiewicz
Krzysztof Kotorowicz
WP
WP
21
21
51.72105
79.02934
16145
Krzysztof Kujawa
Andrzej Proczkowski
SL
PK
19
2.5
51.69105
80.09734
10930
Krzysztof Kowalczyk
Zbigniew Niedziałkowski
MA
MA
4
5
51.68105
81.06706
05363
Apolinary Kowalski
Jerzy Russyan
WM
WM
24
21
51.6695
82.02921
03020
Tadeusz Kowalczewski
Grzegorz Zakrzewski
SW
SW
12
9
51.6595
83.14728
09643
Kamil Nowak
Tomasz Sielicki
MA
MA
13
7
51.5995
84.04596
08087
Ryszard Jarmużewski
Jan Maciejewski
PM
PM
5
9
51.5884
85.05675
07543
Mariusz Kraśnicki
Przemysław Teleszyński
LD
LD
9
13
51.5584
86.08341
08855
Jan Chmielewski
Janusz Wierucki
ZP
ZP
7
5
51.3684
87.11198
06121
Krzysztof Lipowski
Bogdan Trun
ZP
ZP
4
4
51.1974
88.02013
06689
Andrzej Jeleniewski
Andrzej Kondeja
ZP
MA
18
13
51.1074
89.07775
04531
Piotr Anastaziak
Marek Barylewski
WP
WP
9
18
51.0074
90.15120
05353
Agnieszka Pietrzyk
Olgierd Rodziewicz-Bielewicz
SL
WP
7
11
51.0063
91.06697
17675
Jarosław Kostrzewa
Janusz Królikowski
MA
MA
11
2.5
51.0063
92.17983
09006
John Catlow
Adam Peszke
WP
WP
2.5
5
50.9353
93.04242
04509
Andrzej Fronczak
Janusz Wróblewski
WM
WM
18
9
50.9353
94.17756
17345
Artur Szybowski
Leszek Szybowski
PM
PM
1.5
2
50.8753
95.17724
16645
Maksymilian Grochowski
Piotr Jasiński
MA
MA
2.5
5
50.8142
96.04922
07796
Piotr Busse
Marek Jeleniewski
LB
SW
19
18
50.7542
97.06923
04751
Jacek Sikora
Andrzej Zaleski
PM
PM
7
9
50.6842
98.07667
07617
Barbara Batkiewicz
Mirosław Sady
MP
MP
9
12
50.6632
99.11509
04719
Czesław Thrun
Artur Toeplitz
PM
PM
5
5
50.6032
100.16130
04618
Jerzy Kajzer
Wiesława Kasperek
PM
PM
5
5
50.5632
101.06507
10023
Wojciech Biegajło
Leszek Łuniewski
MA
MA
13
12
50.4321
102.06904
07018
Lech Sadoś
Włodzimierz Wyrzykowski
MA
MA
12
9
50.4221
103.02794
07642
Ryszard Skotarski
Witold Stachnik
MA
MA
12
9
50.3921
104.01347
07809
Piotr Ilczuk
Piotr Kołuda
LU
LU
18
17
50.3411
105. 
11653
Ekaterina Dobrushina
Igor Kravchenko
RUS
PD
6
7
50.3011
106.01345
12899
Maciej Hutyra
Michał Wróbel
DS
SL
7
7
50.0811
107.05464
07544
Witold Turant
Marek Tyran
LD
LD
18
13
50.0311
108.13623
09602
Robert Kras
Sławomir Woźniak
PM
LD
2
1.5
49.9511
109.12263
12272
Anna Jaguszewska
Anna Makarewicz
MA
MA
4
5
49.9011
110.17082
11928
Maciej Boczar
Krystian Dowolski
MA
MA
4
5
49.9011
111.03206
11471
Maciej Janeczko
Maciej Rodzaj
MP
MP
7
9
49.9011
112.01234
09595
Kazimierz Bednarek
Jan Marcinkowski
DS
DS
9
5
49.7911
113.04303
07563
Roman Kierznowski
Radosław Kozłowski
WM
WM
21
7
49.7011
114.02597
18788
Tadeusz Biernat
Adam Brodowski
MP
MP
12
2
49.6811
115.16544
17030
Hanna Ciuńczyk
Anna Zaręba
MA
MA
3
3
49.6411
116.06707
06813
Maciej Kowalski
Krzysztof Najda
MA
MA
12
5
49.6111
117.06370
02990
Jacek Bors
Adam Strzelecki
SW
SW
5
7
49.3311
118.03168
13174
Roman Goszcz
Ryszard Zwolak
SL
SL
5
4
49.2611
119.13709
07849
Grzegorz Głasek
Bogdan Szulejewski
SW
SW
9
21
49.2611
120.14650
13698
Dmitry Kamlyuk
Dmitry Khodkov
PD
PD
2
2.5
49.1911
121.07815
07869
Lena Leszczyńska
Sławomir Zawiślak
MA
LB
7
21
49.1611
122.04568
04595
Rafał Fabrykiewicz
Jacek Janowicz
PM
PM
4
4
49.0611
123.16184
02121
Tomasz Bartnicki
Ryszard Sakowicz
LB
LB
5
18
49.0611
124.02812
02831
Maciej Szczerczak
Włodzimierz Wala
MP
MP
4
19
49.0011
125.05242
05246
Ewa Knapik
Zofia Mikołajczyk
WP
WP
5
4
48.8811
126.14885
08549
Marcin Dobrowolski
Anna Maduzia
WP
WP
7
7
48.7111
127.03633
03939
Mariusz Arutiunianc
Aleksander Skop
KP
KP
15
13
48.6711
128.04187
04435
Tadeusz Banach
Jan Romot
WM
WM
7
11
48.6111
129.01066
02760
Andrzej Janda
Jerzy Pasich
PK
MP
5
7
48.5611
130.06357
06358
Jolanta Wiśniewska
Sławomir Wiśniewski
MA
MA
4
4
48.5411
131.01952
02103
Andrzej Choniawko
Zdzisław Pleskot
ZP
ZP
13
11
48.5411
132.03345
01502
Zbigniew Mącior
Mirosław Miłaszewski
SL
DS
18
19
48.3911
133.10799
10821
Michał Gutowski
Daniel Wesołowski
PM
PM
4
4
48.2211
134.05023
08769
Paweł Gruszczyński
Sławomir Piechocki
WP
WP
7
11
48.1311
135.06090
05996
Robert Cylwik
Zbigniew Lasocki
ZP
ZP
7
12
47.9811
136.14705
07277
Viktar Lipnitski
Aliaksandr Prakapenka
PD
PD
3
4
47.9811
137.03064
08195
Michał Błach
Dariusz Kowalski
SL
WP
5
21
47.7911
138.15916
08930
Grzegorz Wieczorkiewicz
Maja Żabierek
SW
SW
4
5
47.7811
139.04628
04737
Marcin Kut
Elżbieta Wesołowska
PM
PM
5
9
47.7711
140.16259
08308
Maciej Kliś
Kamil Walczyk
MP
SW
4
7
47.6511
141.08950
06909
Iwona Czajka
Anna Sarniak
MA
WM
9
21
47.6311
142.03266
06355
Stefan Kowalczyk
Lech Warwocki
SL
LD
18
9
47.3311
143.04793
06956
Krzysztof Kluf
Bogdan Szlacheta
MA
MA
12
7
47.2611
144.10354
17049
Krzysztof Przybielski
Michał Samet
PM
PM
4
2
47.2111
145.04780
04818
Grzegorz Gan
Krzysztof Materek
PM
PM
3
2.5
47.1211
146.19904
19648
Arkadiusz Czarkowski
Wojciech Paupa
PM
PM
0
0
46.7911
147.06382
03003
Maciej Dobrzyński
Hubert Urban
SW
SW
7
7
46.6311
148.05279
04730
Jadwiga Nowak
Zbigniew Walczyński
WP
PM
11
9
46.5811
149.16187
04686
Krzysztof Czapczyk
Janusz Przybyszewski
PM
PM
4
11
46.3611
150.03707
03807
Marek Giża
Tomasz Latos
WP
KP
9
9
46.3511
151.06540
06963
Bartosz Chmurski
Marek Szymanowski
MA
LD
21
24
46.2511
152.14145
05889
Katarzyna Abratkiewicz
Patryk Araszkiewicz
ZP
ZP
3
5
46.2411
153.11681
12987
Ziemowit Nowak
Witold Pietrzak
PM
PM
5
2.5
46.2411
154.03750
04670
Julian Jurski
Mariusz Pater
KP
PM
11
11
46.1311
155.16147
04710
Marek Bednarczyk
Stanisław Szejko
PM
PM
3
7
46.1011
156.05932
05953
Remigiusz Góralczyk
Wojciech Jarząbek
ZP
ZP
5
5
45.9911
157.08970
08428
Bogusław Pawszak
Krzysztof Sokół
MA
MA
12
4
45.8711
158.07405
08797
Piotr Radzikowski
Michał Tuszyński
MP
MP
9
4
45.8111
159.15352
05517
Michał Maszenda
Krzysztof Wośkowiak
MA
MA
4
7
45.6411
160.03881
03971
Tomasz Osiński
Karol Szwenkel
KP
KP
12
9
45.6211
161.16616
18382
Paweł Sankowski
Jakub Urbanowicz
MA
MA
2.5
2
45.6011
162.03496
03546
Marek Skulimowski
Krzysztof Śliwoń
SL
SL
7
13
45.5711
163.14255
13696
Marcin Skurzyński
Tomasz Wiśniewski
MA
MA
2.5
3
45.4111
164.15350
12651
Eliza Gardzińska
Wojciech Gardziński
MA
MA
2
2
45.1311
165.06325
07102
Ireneusz Głowacki
Jacek Omelańczuk
MA
LD
4
4
44.9311
166.06488
04043
Wiesław Andruk
Mirosław Liszewski
MA
PD
9
11
44.6911
167.18479
06577
Magdalena Czajkowska
Zygmunt Dumała
MA
MA
2
5
44.5911
168.06747
06780
Krzysztof Latoszewski
Anna Mandecka
MA
MA
9
7
44.5611
169.12573
16765
Zdzisław Koza
Mirosław Makurat
PM
PM
3
2
44.5511
170.03696
03933
Leszek Falkowski
Eugeniusz Seichter
KP
KP
13
12
44.2811
171.11726
04639
Ryszard Kamiński
Andrzej Malinowski
PM
PM
4
5
44.2711
172.07221
14847
Andrei Kavalenka
Nataliya Koshcheyeva
PD
PD
7
1.5
44.2111
173.04279
04350
Jan Janiak
Jarosław Łosiak
WM
WM
7
11
44.1811
174.14430
04341
Teresa Górkiewicz
Jan Lech
PM
PM
3
5
44.0011
175.08109
04621
Krzysztof Borkowski
Marek Kryniewski
PM
PM
4
5
43.5011
176.19724
19723
Bartosz Bejenka
Adam Rogowski
PD
PD
1
0.5
43.5011
177.16235
13877
Jadwiga Jeziorska
Andrzej Riss
PM
PM
2.5
2.5
43.4911
178.09550
14965
Jakub Wojcieszek
Marta Wójcik
LB
MA
17
3
43.4911
179.06551
18778
Jacek Ciechomski
Robert Głodowski
SW
MA
19
1.5
43.1711
180.19967
04031
Klaudiusz Kotwis
Paweł Piątkowski
PM
WM
0
1
43.1311
181. 
11936
Kennet Christiansen
Ervin Otvosi
DEN
PM
6
9
43.0111
182.06822
09696
Anna Nosalska
Grzegorz Wołowiec
PM
PM
7
5
42.8911
183.06877
06921
Waldemar Radziak
Dariusz Sierocki
MA
MA
12
7
42.6711
184.04547
07794
Andrzej Bunikowski
Marta Janeczek
PM
PM
18
9
42.4211
185.04527
04696
Krzysztof Antas
Antoni Sękowski
PM
PM
19
18
42.3911
186.14710
16128
Yauheni Hardzei
Pavel Peradziryi
PD
PD
2.5
3
42.3311
187.11591
12196
Tadeusz Bożek
Zbigniew Skibicki
MA
MA
5
5
42.3111
188.08485
07827
Grażyna Busse
Lech Ohrysko
WP
SW
15
17
41.6411
189.19245
19244
Krzysztof Klimczak
Małgorzata Wachowska
MA
MA
1
1
41.5311
190.04593
05111
Wacław Janicki
Wit Klapper
WP
SL
17
21
41.4011
191.04562
14845
Piotr Dybowski
Robert Krawczyk
PM
PM
7
5
41.3111
192.03847
11296
Jarosław Michałowski
Artur Pomarański
KP
LU
18
5
41.2311
193.19197
17593
Jakub Gawron
Kinga Kowal
MP
MP
0.5
2
41.1911
194.17836
12173
Leszek Jędrzejczak
Olga Wrzos
MA
MA
2
4
40.4711
195.04602
04707
Aleksander Kasprzak
Mirosław Szaliński
PM
PM
18
12
40.3411
196.17361
02157
Marta Makarewicz
Paweł Szymonik
MA
LU
4
7
40.2211
197.08166
08978
Renata Dancewicz
Jacek Leśniczak
MA
LB
7
15
40.1711
198.04560
04712
Jarosław Drewing
Leszek Szkudlarek
PM
PM
5
9
40.0311
199.15313
15044
Małgorzata Augustyn
Piotr Surdyk
WP
WP
2.5
3
39.7911
200.07052
15059
Edmund Czubak
Agata Zatorska
MA
PM
11
3
39.4011
201.17916
16623
Kajetan Gościański
Wojciech Ligman
WP
PM
2
2
38.7911
202.15478
11462
Igor Bytskevich
Olga Bytskevitch
PD
PD
2.5
2.5
38.6711
203.12127
07431
Jarosław Bartosiński
Marek Witek
PM
SL
7
21
37.9111
204.04427
04463
Edmund Reczuga
Jan Stańczak
WM
WM
7
9
37.1811
205.14703
14990
Illia Feranchuk
Liudmila Nestsiaronak
PD
PD
2.5
0
36.9511
206. 
19484
Magdalena Judek
Urszula Staniszewska
-
MA
0
1
35.7911
207.19547
03023
Mariusz Jażdżewski
Teresa Roszkowska-Śliź
PM
MA
0.5
1
35.7811
208.01054
02827
Tadeusz Garbacik
Marek Urbański
MP
LB
13
13
35.4311
209.04949
05314
Michał Dembiński
Marcin Pędziński
WP
WP
12
15
31.8011
210.17161
15511
Krzysztof Cichy
Kacper Kopka
MA
MA
5
7
21.8011

Łącznie 7384 punkty PKL, w tym 3852 punkty aPKL.

Jeżeli dane są niewłaściwe lub niepełne, skorzystaj z formularza, aby przekazać swoje uwagi autorowi wyników i komisji weryfikującej

więcej informacji o wynikach na stronie:
https://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2019/baltycki/

 
 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w niniejszym dokumencie.
Problemy w działaniu Systemu MSC Cezar 2.0 prosimy zgłaszać za pomocą formularza uwag.
System do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji tutaj.

Uwaga: Twoja przeglądarka nie obsługuje języka Javascript − jeżeli chcesz w pełni korzystać z systemu MSC Cezar, włącz obsługę Javascript lub skorzystaj z innej przeglądarki.
 
  Strona wygenerowana automatycznie w dniu 2019-09-17 g.03:30:16 (0.6089/430) przez system MSC Cezar v.2.0.32 (VXML Technology). Optymalizowano dla: MS Internet Explorer (pc). 

© 2003-2019 MSC.COM.PL for PZBS. All Rights Reserved Worldwide.