Logo MSC Cezar

Klasyfikacja zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego

Logo PZBS

Szukaj PID lub nazwisko zawodnika:

 
 
Cezar Zawodnicy Drużyny Kalendarz i wyniki Rankingi Brydżysta Roku  
Imprezy bieżące Cykle rozgrywek Turnieje regionalne Imprezy PM/MPM 2019 2020 2021 2022 Archiwum Rok 2021
 
  
 
C2734/14175 turniej par
punkty aPKL (100%)

szczegóły imprezy

OTP*** BUDIMEX GPP Par (4) 56. Drewniane Głowy 2. Memoriał Andrzeja Wilkosza
Memoriał Andrzeja Wilkosza
niedziela, 30 marca 2014r., godz. 10:30

Wyniki oficjalne − turniej par Lista
miejsce PID imię i nazwisko WZBS WK wynik [%] aPKL ks*
1.07215
07246
Giedre Jankunaite
Giedrius Sarkanas
PD
PD
7
7
63.28200I
I
2.01223
08950
Cathy Bałdysz
Iwona Czajka
MA
MA
15
4
62.29196II
II
3.02663
02673
Jacek Herman
Marek Jaworski
MP
MP
7
7
60.74191II
II
4.06703
09277
Sławomir Kowalczyk
Marek Pawlik
MA
MA
7
4
59.32186III
III
5.02497
02934
Dariusz Koproń
Krzysztof Kujawa
LU
LU
13
18
58.13181III
III
6.02496
04110
Cezary Komajda
Jakub Kotorowicz
LU
LU
7
18
57.70177III
III
7.05310
03423
Bogusław Pazur
Marek Pieczka
SL
SL
19
7
57.62173 
 
8.06526
06551
Waldemar Burakowski
Jacek Ciechomski
MA
SW
13
18
57.55170 
 
9.01032
01171
Jacek Czaykowski
Stefan Skowron
PK
PK
12
7
57.50166 
 
10.02919
02952
Aleksander Knawa
Ireneusz Michalski
SW
SW
12
7
57.29162 
 
11.08210
07526
Hubert Jaworowski
Aleksander Jezioro
MP
MP
13
19
57.23158 
 
12.14728
01128
Kamil Nowak
Roman Opaliński
PK
PK
4
18
57.16155 
 
13.07114
05464
Waldemar Skóra
Witold Turant
LD
LD
7
18
57.11151 
 
14.03184
03549
Artur Guła
Mikołaj Taczewski
WP
WP
13
13
57.02147 
 
15.02735
02760
Marian Makówka
Jerzy Pasich
MP
MP
4
7
56.86143 
 
16.03206
03434
Maciej Janeczko
Grzegorz Plewniak
SL
SL
4
4
56.76139 
 
17.04922
04108
Piotr Busse
Przemysław Janiszewski
WP
SL
18
18
56.65136 
 
18.07636
07639
Adam Lenda
Kazimierz Lenda
MP
MP
2.5
4
56.51132 
 
19.10472
14965
Sammy Bałdysz
Marta Wójcik
DS
MA
2.5
1.5
56.42128 
 
20.06845
07849
Tomasz Paluchowski
Bogdan Szulejewski
MA
MA
12
18
56.37124 
 
21.09594
01291
Ewa Dziekańska
Krzysztof Dziekański
DS
DS
7
7
56.35121 
 
22.05695
07725
Andrzej Lućko
Grzegorz Superson
MP
MP
18
7
56.28117 
 
23.02723
11471
Bogusław Lesiecki
Maciej Rodzaj
PK
MP
12
4
56.20113 
 
24.09422
02590
Marek Adamczyk
Józef Barczyk
MP
MP
4
4
56.11109 
 
25.13074
11109
Maciej Grabiec
Maciej Kita
MP
MP
4
4
56.05105 
 
26.07815
08434
Lena Leszczyńska
Witold Tomaszek
MA
MA
7
7
55.82102 
 
27.03052
 
Janis Bendiks
Tomas Schol
SL
-
7
5
55.8098 
 
28.07710
02727
Andrzej Dudzik
Andrzej Lubojemski
MP
MP
12
12
55.7294 
 
29.03489
10219
Zygmunt Sienicki
Jacek Stokowacki
SL
SL
13
4
55.6990 
 
30.10105
06758
Robert Głowacki
Tadeusz Luzak
MA
MA
13
12
55.6587 
 
31.06978
01208
Tomasz Ukraiński
Adam Żarnowski
PK
PK
12
7
55.5283 
 
32.09138
05374
Danuta Kazmucha
Cezary Serek
WP
WP
13
7
55.4779 
 
33.06540
11319
Bartosz Chmurski
Przemysław Zawada
MA
PK
19
13
55.4075 
 
34.01054
02823
Tadeusz Garbacik
Andrzej Trygar
MP
MP
7
12
55.3971 
 
35.07052
06954
Edmund Czubak
Adam Suwik
MA
LU
7
18
55.0368 
 
36.01318
01661
Stanisław Gołębiowski
Włodzimierz Starkowski
DS
DS
18
19
55.0064 
 
37.16259
02806
Maciej Kliś
Wojciech Strzemecki
MP
PK
1.5
18
54.5160 
 
38.01807
08450
Roman Grzelak
Waldemar Szelka
WP
OP
7
7
54.4856 
 
39.10444
06629
Stefan Cabaj
Włodzimierz Ilnicki
MA
MA
7
15
54.2853 
 
40.04163
10370
Andrei Arlovich
Erikas Vainikonis
PD
PD
12
7
54.2449 
 
41.09846
05797
Joanna Kucińska
Karol Ruszkiewicz
SL
LD
2
4
54.1545 
 
42.02597
02807
Tadeusz Biernat
Reginald Sukiennik
MP
MP
12
7
54.0441 
 
43.02683
02833
Krzysztof Kleinrok
Edward Warząchowski
MP
MP
7
12
54.0340 
 
44.14694
15975
Jan Łubkowski
Jacek Węgrzyk
LD
LD
2
1.5
54.0239 
 
45.14885
10401
Marcin Dobrowolski
Marek Szabałowski
ZP
ZP
2
1.5
54.0239 
 
46.09755
09550
Łukasz Witkowski
Jakub Wojcieszek
SW
MA
7
13
53.9338 
 
47.01138
05520
Marek Pietraszek
Marek Wójcicki
PK
PK
18
18
53.9237 
 
48.09952
03455
Stanisław Drabczyk
Jerzy Radomski
SL
SL
4
7
53.6537 
 
49.14285
10084
Olga Długosz
Agnieszka Szczypczyk
MP
MP
2.5
4
53.6136 
 
50. 
 
Janis Bendiks
Andris Smilgajs
SL
-
7
5
53.6135 
 
51.01250
01272
Andrzej Bondarewicz
Marek Czerepak
DS
DS
13
7
53.5035 
 
52.09549
11104
Maciej Bielawski
Sławomir Niajko
WP
WP
7
7
53.4634 
 
53.02667
07371
Bartłomiej Igła
Piotr Mądry
MP
MP
7
12
53.4334 
 
54.03300
03387
Tomasz Kuś
Tadeusz Nędzi
SL
SL
7
7
53.3433 
 
55.04250
04451
Bogusław Gierulski
Jerzy Skrzypczak
WM
WM
19
19
53.3232 
 
56.12152
10171
Marcin Bojarski
Yan Shpuntou
MP
MP
4
4
53.2332 
 
57.06856
02831
Jan Piotrowski
Włodzimierz Wala
MP
MP
7
19
53.2231 
 
58.02460
02976
Marek Atalski
Tomasz Raczkiewicz
LU
LU
12
12
53.1530 
 
59.12846
03322
Andrzej Hermansdorfer
Ryszard Łazikiewicz
SL
SL
4
7
53.0730 
 
60.02633
07473
Wiesław Fecko
Janusz Szyszkowski
MP
MP
7
12
53.0629 
 
61.08294
06795
Mariusz Bartkowski
Ewa Miszewska
DS
WP
13
18
53.0128 
 
62.05574
05701
Przemysław Błaszczyk
Marta Maj-Rudnicka
LD
LD
12
12
52.9228 
 
63.13022
09418
Maciej Karpała
Piotr Kuc-Dzierżawski
MP
MP
4
4
52.9227 
 
64.11092
05307
Tytus Bisping
Zbigniew Papierniak
MP
SL
4
12
52.7926 
 
65.07054
04842
Sławomir Kolarz
Leszek Sztyrak
MA
WM
4
18
52.7826 
 
66.02631
08793
Kazimierz Dziadkowiec
Tadeusz Rejdych
MP
MP
4
7
52.7525 
 
67.03426
03525
Adam Pietrzak
Aleksy Swoboda
SL
SL
7
4
52.5824 
 
68.02644
02698
Grzegorz Gawron
Jakub Kowal
MP
MP
7
7
52.4624 
 
69.03076
03077
Bożena Budzyn
Lesław Budzyn
SL
SL
7
4
52.3023 
 
70.02912
03001
Jacek Janowski
Marek Tutka
SW
SW
18
18
52.1823 
 
71.06766
06904
Wiesław Maciejczuk
Lech Sadoś
MA
MA
12
12
52.1722 
 
72.10217
16140
Urszula Kędzierska
Andrzej Szepczyński
MA
MA
4
2
52.1421 
 
73.09322
03003
Mirosław Kotowski
Hubert Urban
SW
SW
2.5
4
52.0921 
 
74.05084
05111
Tadeusz Kaczanowski
Wit Klapper
WP
MP
18
19
51.9920 
 
75.03091
10616
Andrzej Cholewa
Piotr Kamiński
MP
MP
4
4
51.8519 
 
76.07536
09501
Andrzej Borek
Jan Skuciński
MP
MP
4
4
51.8219 
 
77.13520
14541
Przemysław Picheta
Krzysztof Superson
MP
MP
2.5
2.5
51.7418 
 
78.03064
07370
Michał Błach
Piotr Matkowski
WP
SL
2.5
7
51.6317 
 
79.08986
08043
Józef Małysz
Piotr Zawiślak
LU
LU
4
4
51.6217 
 
80.05772
07550
Krzysztof Porczyński
Krzysztof Zając
LD
LD
4
4
51.5816 
 
81.01865
01726
Andrzej Pawlak
Tomasz Winciorek
LB
DS
13
18
51.5615 
 
82.13420
14584
Adam Cichoń
Marek Heichel
MP
MP
1
2
51.5215 
 
83.03029
03454
Stanisław Adamczyk
Jacek Radomski
SL
SL
4
7
51.4814 
 
84.10564
07687
Jan Blajda
Mirosław Kołton
MP
MP
13
7
51.4713 
 
85.05615
06705
Jarosław Gąsiorowski
Zdzisław Kowalewski
MA
MA
12
12
51.4513 
 
86.04802
07603
Cezary Krzemiński
Tomasz Pilch
PM
SL
18
18
51.4512 
 
87.07437
02722
Aleksandra Jurkiewicz
Barbara Lesiecka
MP
SL
4
7
51.3212 
 
88.03422
03542
Andrzej Piecuch
Andrzej Szymczak
SL
SL
7
13
51.3111 
 
89.02671
03541
Ryszard Jaśkiewicz
Krzysztof Szymala
MP
MP
7
4
51.2910 
 
90.01066
12314
Andrzej Janda
Damian Smulski
PK
PK
4
2
51.1810 
 
91.07405
11769
Piotr Radzikowski
Tomasz Stryszawski
MP
MP
7
4
51.179 
 
92.13691
09433
Adam Serafin
Bogusław Wardzała
MP
MP
4
7
50.808 
 
93.07310
03472
Kazimierz Płusa
Kazimierz Róg
SL
SL
4
7
50.718 
 
94.01345
01739
Maciej Hutyra
Rafał Wolański
DS
DS
4
4
50.687 
 
95.03232
03231
Grzegorz Kaleta
Halina Kaleta
SL
SL
4
4
50.656 
 
96.01006
01090
Zdzisław Baryła
Bogusław Kruczek
PK
PK
4
7
50.626 
 
97.07614
09431
Marek Kiepura
Janusz Matiolański
MP
MP
4
7
50.585 
 
98.01539
07242
Wojciech Olański
Vytautas Vainikonis
PD
PD
19
13
50.524 
 
99.03345
03562
Zbigniew Mącior
Jerzy Ujma
SL
SL
18
7
50.454 
 
100.07712
07704
Aleksander Bobko
Ilona Bobko
PK
PK
4
4
50.423 
 
101.01019
07729
Andrzej Byzdra
Wojciech Paszko
PK
PK
4
4
50.412 
 
102.02685
01627
Jacek Klimczak
Waldemar Siuda
MP
DS
7
7
50.402 
 
103.09797
09828
Janusz Buksa
Waldemar Jaworski
SL
SL
4
7
50.281 
 
104.13709
10570
Grzegorz Głasek
Wojciech Kaźmierczak
SW
MA
4
7
50.24  
 
105.10043
09357
Łukasz Kalbarczyk
Arkadiusz Majcher
MA
MA
4
4
50.20  
 
106.08527
02804
Kazimierz Latawiec
Piotr Stopa
MP
MP
7
12
50.18  
 
107.02642
02809
Przemysław Gałek
Rafał Synowiec
MP
MP
4
7
50.17  
 
108.06765
06915
Piotr Łyczkowski
Andrzej Serwach
MA
MA
7
7
50.11  
 
109.01053
11646
Leszek Garbacik
Sebastian Wybranowski
PK
PK
4
2.5
49.92  
 
110.02672
07256
Stanisław Jaśkiewicz
Lech Zakrzewski
PK
MP
7
4
49.85  
 
111.03347
03624
Maciej Mąka
Piotr Zięba
MP
MP
4
4
49.84  
 
112.03085
03168
Jacek Cebulski
Roman Goszcz
SL
SL
4
4
49.79  
 
113.05588
11395
Wojciech Ciepliński
Sebastian Żyżyński
LD
LD
7
2
49.71  
 
114.02904
07491
Janusz Gawęcki
Tadeusz Sobota
SW
SW
18
4
49.71  
 
115.14554
14555
Adam Owoc
Jan Pawlikowski
MP
MP
1.5
1.5
49.67  
 
116.11770
11766
Piotr Kuciara
Mieczysław Szwarc
MP
MP
2.5
2.5
49.66  
 
117.14525
14000
Przemysław Kurzak
Łukasz Pląder
MP
MP
1.5
2
49.56  
 
118.03266
03389
Stefan Kowalczyk
Leszek Niemiec
SL
SL
18
12
49.54  
 
119.03068
03499
Michał Bojanowski
Andrzej Sładki
SL
SL
7
7
49.41  
 
120.14481
12123
Kacper Kacperski
Mateusz Stępiński
MA
MA
2.5
4
49.39  
 
121.15595
05739
Maciej Dąbrowski
Robert Nowicki
MA
WP
2
13
49.07  
 
122.03256
03543
Henryk Kopernok
Tomasz Szymczyk
SL
SL
4
2.5
49.06  
 
123.07667
07617
Barbara Batkiewicz
Mirosław Sady
MP
MP
7
7
49.03  
 
124.14032
02179
Loretta Kałwa
Kacper Wilczak
DS
LB
1.5
4
48.96  
 
125.07644
07312
Piotr Markiewicz
Dariusz Sosin
MP
MP
4
4
48.94  
 
126.03497
07431
Jerzy Skwark
Marek Witek
SL
SL
7
18
48.94  
 
127.12984
15413
Robert Mostek
Sławomir Reising
MP
MP
2.5
2
48.90  
 
128.01347
08318
Piotr Ilczuk
Piotr Łopusiewicz
WP
DS
18
2.5
48.84  
 
129.06909
09643
Anna Sarniak
Tomasz Sielicki
MA
MA
18
4
48.82  
 
130.07319
14233
Anna Dymek
Wojciech Skoś
MP
MP
2
1.5
48.80  
 
131.12515
07169
Tadeusz Parylak
Jerzy Siwicki
SL
SL
4
2.5
48.53  
 
132.02714
 
Barbara Kulawik
Paweł Serwatowski
SL
-
4
0
48.33  
 
133.11206
11194
Zdzisław Gędłek
Krzysztof Pomorski
MP
MP
4
4
48.30  
 
134.16775
16776
Elżbieta Niewiadomska
Szymon Niewiadomski
DS
DS
0
0.5
48.27  
 
135.12272
12271
Anna Makarewicz
Wojciech Makarewicz
MA
MA
1.5
1.5
48.27  
 
136.07301
08797
Andrzej Lasota
Michał Tuszyński
MP
MP
4
2.5
48.22  
 
137.04198
02013
Adolf Bocheński
Andrzej Jeleniewski
WM
LB
12
18
48.09  
 
138.01803
01824
Stanisław Górski
Andrzej Kazimierowicz
OP
OP
4
2.5
47.85  
 
139.05595
05712
Zenon Darmaszek
Jerzy Markowski
LD
LD
2.5
4
47.82  
 
140.16434
03449
Beata Madej
Jan Pustelnik
SL
SL
1
7
47.74  
 
141.14619
14540
Maksymilian Chodacki
Maciej Superson
SL
MP
2.5
4
47.71  
 
142.11466
06895
Tadeusz Laszczak
Artur Rutkowski
MA
MA
7
18
47.69  
 
143.07691
07401
Janusz Natorski
Janusz Wrześniak
MP
MP
2.5
1.5
47.65  
 
144.04242
10534
Andrzej Fronczak
Waldemar Sroczyński
WM
LB
18
7
47.61  
 
145.07271
09835
Adrian Bakalarz
Tomasz Kłys
SL
SL
4
4
47.56  
 
146.12075
07633
Marzena Kwiecińska-Wilk
Maciej Stefaniuk
MP
MP
4
12
47.47  
 
147.07327
07130
Andrzej Huńka
Eugeniusz Konik
OP
OP
2.5
4
47.37  
 
148.01220
01749
Grzegorz Bajek
Maciej Wręczycki
DS
DS
7
13
47.28  
 
149.02896
02956
Jarosław Dębicki
Zdzisław Nowak
SW
SW
4
2.5
47.20  
 
150.02666
02830
Andrzej Hycnar
Renata Wajdowicz
PK
PK
12
12
47.05  
 
151.07539
02786
Andrzej Juszczyk
Janusz Rżewski
MP
MP
4
4
47.05  
 
152.14882
02660
Jacek Brózda
Jacek Gurgul
MP
MP
2
4
47.03  
 
153.02656
10088
Zbigniew Gruszecki
Władysław Kaczor
MP
MP
4
2.5
46.64  
 
154.15283
15541
Jędrzej Hodor
Radosław Morek
MP
MP
1
1
46.63  
 
155.02775
02819
Małgorzata Praszałowicz
Halina Święch
MP
MP
4
4
46.57  
 
156.09930
07341
Mirosław Białożyt
Ireneusz Kowalczyk
SL
SL
7
18
46.56  
 
157.05670
05675
Andrzej Kozikowski
Mariusz Kraśnicki
LD
LD
12
7
46.51  
 
158.07124
01617
Ryszard Lachowicz
Przemysław Saliński
DS
DS
7
7
46.42  
 
159.15794
15800
Izabela Radomska
Barbara Superson
MP
MP
1
1.5
46.34  
 
160.08166
09229
Renata Dancewicz
Łukasz Sobkiewicz
MA
MA
4
2.5
46.19  
 
161.05691
05718
Grzegorz Lewaciak
Jerzy Michałek
WP
SL
18
18
46.16  
 
162.07646
12362
Tomasz Kluz
Justyna Stachowiak
MP
WP
7
2.5
46.16  
 
163.09794
02940
Joanna Brede
Robert Łataś
SL
SW
4
2.5
46.08  
 
164.02704
02705
Jacek Krok
Jerzy Krok
MP
MP
0
2.5
46.05  
 
165.02703
02844
Marcin Krawczyk
Joanna Wiśniewska
MP
MP
7
7
45.92  
 
166.13411
15746
Michał Kaleta
Tomasz Pawełczyk
SL
SL
1.5
0.5
45.65  
 
167.12266
12047
Marek Drukier
Andrzej Gołygowski
PM
WP
4
7
45.63  
 
168.07234
13303
Monika Czub-Gołaszewska
Ewa Machnik
MP
SW
2.5
2
45.45  
 
169.03063
11044
Tadeusz Biskup
Angelika Lechowska
SL
SL
4
2
45.41  
 
170.04109
07352
Łukasz Brede
Marek Orłowicz
MA
MP
13
2
45.40  
 
171.02827
02846
Marek Urbański
Ryszard Woliński
LB
LB
7
7
45.21  
 
172.03214
03529
Leszek Jaworski
Jacek Szczerbowski
SL
SL
7
4
45.17  
 
173.07734
01166
Waldemar Jurczak
Jan Sączawa
MP
PK
4
4
45.03  
 
174.14405
16353
Kazimierz Ciapała
Władysław Skóra
SL
SL
1
0
44.77  
 
175.03083
03421
Damian Burek
Jacek Piątek
SL
SL
4
4
44.39  
 
176.09430
02669
Kazimierz Gałka
Stanisław Jaros
MP
MP
4
4
44.39  
 
177.01483
01705
Adam Marcinowski
Małgorzata Turska-Marcinowska
DS
DS
4
4
43.95  
 
178.09345
02955
Norbert Krzystanek
Wojciech Nowak
SW
SW
2
4
43.89  
 
179.14585
14522
Anna Burda
Aleksandra Byra
MP
MP
1.5
1.5
43.68  
 
180.07269
08776
Ewa Beldzik
Michał Igła
MP
MP
1.5
2.5
43.63  
 
181.03049
03496
Tomasz Bednarek
Marek Skulimowski
SL
SL
4
4
43.59  
 
182.01104
15601
Jan Lipior
Tomasz Mazur
PK
PK
4
2
43.39  
 
183.13602
15757
Ewa Kwiecień
Marcin Wilczyński
MP
MP
2
2.5
43.24  
 
184.10869
10870
Alicja Krzemińska
Paweł Krzemiński
KP
KP
2
2.5
43.22  
 
185.01234
09595
Kazimierz Bednarek
Jan Marcinkowski
DS
DS
7
2.5
43.04  
 
186.07623
07619
Aleksandra Krakowska
Waldemar Krakowski
MP
MP
2
2.5
43.02  
 
187.11128
13174
Artur Janeczko
Ryszard Zwolak
SL
SL
4
2.5
42.71  
 
188.02615
13970
Bożena Czarska
Leszek Faber
MP
MP
7
2
42.50  
 
189.02472
07989
Konrad Codello
Wiesław Skubisz
LU
LU
7
7
42.22  
 
190.10463
12074
Jerzy Długołęcki
Marek Faber
LD
MP
4
4
41.91  
 
191.02580
08785
Agata Kowal
Grzegorz Merynda
MP
MP
4
4
41.81  
 
192.14112
10591
Magda Budzyńska
Joanna Sroka
MA
WP
2
2.5
41.55  
 
193.03340
13484
Jerzy Matyjaszek
Andrzej Naziębło
SL
SL
1.5
1
41.08  
 
194.12999
02794
Adam Krysa
Ryszard Skotarski
MP
MP
7
7
41.04  
 
195.15111
14360
Marek Szczudło
Jan Warchoł
PK
PK
1.5
2
40.72  
 
196.02646
07533
Wacław Gąssowski
Aleksander Wójcik
MP
MP
12
4
40.61  
 
197.14361
15112
Jerzy Matelowski
Zygmunt Szczudło
PK
PK
2
1.5
40.37  
 
198.12777
11428
Piotr Piotrowski
Paweł Zubiel
LD
LD
4
4
40.28  
 
199. 
 
Marian Borowski
Rafał Klimek
-
-
0
0
39.66  
 
200.09210
08930
Tatiana Verkhos
Maja Żabierek
MA
MA
2
2.5
38.94  
 
201.13690
07303
Leszek Ochał
Włodzimierz Wierzbicki
MP
MP
2
4
38.18  
 
202.15556
17001
Jan Gąsienica-Józkowy
Jakub Lenkiewicz
MP
MP
1
0.5
37.97  
 
203.01632
01707
Aleksander Skorupa
Stanisław Wachel
DS
DS
4
4
37.01  
 
204.03644
04022
Adam Błachnio
Adam Wujków
KP
KP
7
12
31.01  
 
205.08979
03844
Krzysztof Jassem
Marcin Mazurkiewicz
KP
KP
24
7
25.38  
 

* przyznane klasy sportowe

Łącznie 12500 punktów aPKL.

Jeżeli dane są niewłaściwe lub niepełne, skorzystaj z formularza, aby przekazać swoje uwagi autorowi wyników i komisji weryfikującej

więcej informacji o wynikach na stronie:
http://www.adres

 
 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w niniejszym dokumencie.
Problemy w działaniu Systemu MSC Cezar 2.0 prosimy zgłaszać za pomocą formularza uwag.
System do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji tutaj.

Uwaga: Twoja przeglądarka nie obsługuje języka Javascript − jeżeli chcesz w pełni korzystać z systemu MSC Cezar, włącz obsługę Javascript lub skorzystaj z innej przeglądarki.
 
  Strona wygenerowana automatycznie w dniu 2021-06-20 g.15:41:17 (0.7030/422) przez system MSC Cezar v.2.0.34 (VXML Technology). Optymalizowano dla: MS Internet Explorer (pc). 

© 2003-2021 MSC.COM.PL for PZBS. All Rights Reserved Worldwide.