Logo MSC Cezar

Klasyfikacja zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego

Logo PZBS

Szukaj PID lub nazwisko zawodnika:

 
 
Cezar Zawodnicy Drużyny Kalendarz i wyniki Rankingi Brydżysta Roku  
Imprezy bieżące Cykle rozgrywek Turnieje regionalne Imprezy PM/MPM 2019 2020 2021 2022 Archiwum Rok 2021
 
  
 
C2997/15917 turniej par
punkty aPKL (100%)

szczegóły imprezy

Krakowska Wiosna Brydżowa
OTP*** 57. Drewniane Głowy III Memoriał Andrzeja Wilkosza
niedziela, 22 marca 2015r., godz. 10:30

Wyniki oficjalne − turniej par Lista
miejsce PID imię i nazwisko WZBS WK wynik [%] aPKL ks*
1.14882
02660
Jacek Brózda
Jacek Gurgul
MP
MP
3
5
63.91213I
I
2.07710
02727
Andrzej Dudzik
Andrzej Lubojemski
MP
MP
12
13
62.50208II
II
3.05624
06346
Jacek Grzelczak
Adam Pawłowski
LD
LD
11
13
61.08203II
II
4.08182
01749
Paweł Kowalczewski
Maciej Wręczycki
DS
DS
7
15
60.72198III
III
5.05611
01347
Dominik Filipowicz
Piotr Ilczuk
WP
WP
18
18
60.02193III
III
6.04740
08158
Piotr Wiankowski
Piotr Zatorski
MA
SW
13
17
59.21188III
III
7.04109
14234
Łukasz Brede
Jakub Zawada
SL
PK
17
4
59.15184 
 
8.01128
01208
Roman Opaliński
Adam Żarnowski
PK
PK
18
11
59.06180 
 
9.07646
12362
Tomasz Kluz
Justyna Stachowiak
MP
WP
12
4
58.93176 
 
10.01054
02823
Tadeusz Garbacik
Andrzej Trygar
MP
MP
12
12
58.86172 
 
11.02894
07722
Krzysztof Czul
Janusz Wesołowski
PK
PK
18
13
58.84168 
 
12.06800
06895
Sylwester Młynarczuk
Artur Rutkowski
MA
MA
18
19
58.80164 
 
13.05084
02121
Tadeusz Kaczanowski
Ryszard Sakowicz
WP
LB
19
13
58.29160 
 
14.01807
08450
Roman Grzelak
Waldemar Szelka
WP
OP
13
9
58.27156 
 
15.03345
01502
Zbigniew Mącior
Mirosław Miłaszewski
OP
SL
18
18
58.21152 
 
16.05464
11428
Witold Turant
Paweł Zubiel
LD
LD
18
5
57.99148 
 
17.02650
15120
Krzysztof Góra
Agnieszka Pietrzyk
SL
SL
5
3
57.60144 
 
18.14286
14541
Błażej Krawczyk
Krzysztof Superson
MP
MP
4
3
57.36140 
 
19.07538
12899
Wiesław Skrzyszowski
Michał Wróbel
MP
MA
9
3
57.32136 
 
20.04144
07209
Adam Chmielewski
Krzysztof Krajewski
PD
PD
7
5
57.09132 
 
21.02666
02830
Andrzej Hycnar
Renata Wajdowicz
PK
PK
12
12
57.02128 
 
22.17134
05830
Marek Dalecki
Robert Stoliński
MA
LD
2
15
56.94123 
 
23.01483
01705
Adam Marcinowski
Małgorzata Turska-Marcinowska
DS
DS
7
7
56.76119 
 
24.10054
09550
Andrzej Jaszczak
Jakub Wojcieszek
SL
LB
13
15
56.65115 
 
25.04108
06973
Przemysław Janiszewski
Piotr Tuszyński
SL
LB
21
24
56.51111 
 
26.02013
01865
Andrzej Jeleniewski
Andrzej Pawlak
OP
OP
18
13
56.42107 
 
27.02597
09430
Tadeusz Biernat
Kazimierz Gałka
MP
MP
12
5
56.39103 
 
28.05111
07849
Wit Klapper
Bogdan Szulejewski
WP
MA
21
18
56.3099 
 
29.02656
10088
Zbigniew Gruszecki
Władysław Kaczor
MP
MP
4
3
56.2895 
 
30.02934
07869
Krzysztof Kujawa
Sławomir Zawiślak
LU
LU
18
21
56.0491 
 
31.04163
10370
Andrei Arlovich
Erikas Vainikonis
PD
PD
15
9
55.9687 
 
32.03266
03523
Stefan Kowalczyk
Jan Sucharkiewicz
SL
SL
18
18
55.9083 
 
33.11550
12154
Piotr Marcinowski
Mateusz Sobczak
DS
DS
4
5
55.8779 
 
34.15922
07809
Grzegorz Darkiewicz-Moniuszko
Piotr Kołuda
MA
LU
4
15
55.8275 
 
35.01519
01590
Marek Nalepa
Piotr Ratajski
DS
DS
5
5
55.6571 
 
36.05329
05520
Jacek Poletyło
Marek Wójcicki
WP
WP
19
19
55.6167 
 
37.02460
02976
Marek Atalski
Tomasz Raczkiewicz
LU
LU
12
12
55.4963 
 
38.05574
05701
Przemysław Błaszczyk
Marta Maj-Rudnicka
LD
LD
13
13
55.2859 
 
39.10564
07725
Jan Blajda
Grzegorz Superson
MP
MP
13
9
55.2554 
 
40.02590
02669
Józef Barczyk
Stanisław Jaros
MP
MP
5
5
55.1350 
 
41.07124
01901
Ryszard Lachowicz
Jerzy Wiszniewski
DS
OP
9
5
54.9346 
 
42.02757
02807
Bogdan Palczyński
Reginald Sukiennik
MP
MP
9
12
54.6643 
 
43.09466
07401
Piotr Ludwikowski
Janusz Wrześniak
MP
MP
4
2
54.6142 
 
44.08294
06795
Mariusz Bartkowski
Ewa Miszewska
WP
WP
15
18
54.5542 
 
45.04683
08911
Przemysław Piotrowski
Ilya Shpuntou
DS
WP
12
7
54.5241 
 
46.13660
12854
Jarosław Duda
Rafał Śmiałek
MP
MP
3
3
54.4640 
 
47.06526
07190
Waldemar Burakowski
Paweł Chindelewicz
SL
MA
15
12
54.3539 
 
48.05691
07109
Grzegorz Lewaciak
Jerzy Ronke
WP
LD
18
13
54.2539 
 
49.03091
10616
Andrzej Cholewa
Piotr Kamiński
MP
MP
5
4
54.2538 
 
50.02806
11319
Wojciech Strzemecki
Przemysław Zawada
SL
SL
19
15
54.1137 
 
51.09424
02831
Stefan Szenberg
Włodzimierz Wala
DS
MP
11
19
53.9837 
 
52.11110
13019
Wojciech Stachnik
Grzegorz Wadas
MP
MP
4
3
53.8436 
 
53.07691
07473
Janusz Natorski
Janusz Szyszkowski
MP
MP
4
12
53.5335 
 
54.09797
09828
Janusz Buksa
Waldemar Jaworski
MP
SL
5
13
53.4835 
 
55.07729
01171
Wojciech Paszko
Stefan Skowron
PK
PK
7
12
53.4734 
 
56.01846
07101
Andrzej Materla
Kajetan Olewicz
OP
OP
5
5
53.4433 
 
57.13661
05069
Adam Harasimowicz
Paweł Jassem
ZP
ZP
2.5
17
53.4333 
 
58.03232
03231
Grzegorz Kaleta
Halina Kaleta
SL
SL
5
5
53.3732 
 
59.02468
10721
Jerzy Brzustowski
Sławomir Czech
LU
MA
3
5
53.3231 
 
60.01138
01206
Marek Pietraszek
Jacek Znamirowski
PK
PK
18
13
53.2230 
 
61.02496
04110
Cezary Komajda
Jakub Kotorowicz
LU
LU
11
18
53.0730 
 
62.02919
02952
Aleksander Knawa
Ireneusz Michalski
SW
SW
13
7
53.0529 
 
63.07777
10217
Ewa Banaszkiewicz
Urszula Kędzierska
MA
MA
13
5
53.0428 
 
64.12152
14619
Marcin Bojarski
Maksymilian Chodacki
MP
MP
5
4
52.9928 
 
65.02912
03020
Jacek Janowski
Grzegorz Zakrzewski
SW
SW
18
9
52.9827 
 
66.01902
01905
Sławomir Wiszniewski
Andrzej Wojnarowski
OP
OP
3
7
52.9526 
 
67.03423
07603
Marek Pieczka
Tomasz Pilch
SL
SL
9
18
52.9326 
 
68.02489
02504
Jarosław Kaczorowski
Janusz Krawczyński
LU
LU
12
7
52.9125 
 
69.04042
04043
Janusz Kowalewski
Mirosław Liszewski
PD
PD
11
9
52.8124 
 
70.02683
02774
Krzysztof Kleinrok
Jarosław Posłuszny
MP
MP
12
11
52.7823 
 
71.03064
08195
Michał Błach
Dariusz Kowalski
SL
WP
4
19
52.6923 
 
72.11128
03206
Artur Janeczko
Maciej Janeczko
SL
SL
4
7
52.4722 
 
73.06551
06954
Jacek Ciechomski
Adam Suwik
SW
SW
19
18
52.4321 
 
74.07269
08776
Ewa Beldzik
Michał Igła
MP
MP
2
4
52.2221 
 
75.10591
12158
Joanna Brede
Izabella Jaworska
WP
LD
3
3
52.2120 
 
76.02633
02846
Wiesław Fecko
Ryszard Woliński
MP
LB
11
12
52.1819 
 
77.07667
07617
Barbara Batkiewicz
Mirosław Sady
MP
MP
9
12
51.8519 
 
78.09594
01291
Ewa Dziekańska
Krzysztof Dziekański
DS
DS
7
11
51.8018 
 
79.01234
01707
Kazimierz Bednarek
Stanisław Wachel
DS
DS
9
5
51.7917 
 
80.09433
15757
Bogusław Wardzała
Marcin Wilczyński
MP
MP
7
3
51.7017 
 
81.02495
01152
Andrzej Kokoryka
Grzegorz Rewer
LU
LU
7
9
51.6816 
 
82.01223
17298
Cathy Bałdysz
Rob Helle
MA
MP
17
7
51.4615 
 
83.02681
01090
Mariusz Kita
Bogusław Kruczek
MP
PK
12
11
51.4514 
 
84.06707
06813
Maciej Kowalski
Krzysztof Najda
MA
MA
11
5
51.4114 
 
85.07054
04842
Sławomir Kolarz
Leszek Sztyrak
MA
WM
5
19
51.1713 
 
86.07052
01726
Edmund Czubak
Tomasz Winciorek
MA
WP
11
18
51.0712 
 
87.13520
14000
Przemysław Picheta
Łukasz Pląder
MP
MP
3
3
51.0212 
 
88.02907
02998
Waldemar Haponiuk
Marcin Terelak
SW
SW
5
3
51.0111 
 
89.13420
14584
Adam Cichoń
Marek Heichel
MP
MP
2
3
51.0110 
 
90.05670
09303
Andrzej Kozikowski
Jarosław Łaszczuk
LD
LD
13
5
50.9910 
 
91.13709
02970
Grzegorz Głasek
Marcin Piwowarczyk
SW
SW
5
12
50.829 
 
92.13022
09418
Maciej Karpała
Piotr Kuc-Dzierżawski
MP
MP
4
5
50.818 
 
93.01397
01433
Piotr Korecki
Aleksander Kud
LB
LB
5
11
50.747 
 
94.07398
02837
Piotr Steg
Jacek Wąsowicz
MP
MP
2
4
50.547 
 
95.07539
02786
Andrzej Juszczyk
Janusz Rżewski
MP
MP
4
5
50.476 
 
96.06554
07044
Jarosław Cieślak
Piotr Żak
WP
WP
17
19
50.455 
 
97.02501
02977
Mariusz Kowalski
Mirosław Rafalski
SW
SW
13
18
50.375 
 
98.02723
02794
Bogusław Lesiecki
Ryszard Skotarski
MP
MP
12
12
50.364 
 
99.07712
07704
Aleksander Bobko
Ilona Bobko
PK
PK
5
4
50.293 
 
100.02904
02966
Janusz Gawęcki
Stanisław Pająk
SW
SW
18
12
50.263 
 
101.07690
09785
Waldemar Rybka
Tomasz Twaróg
MP
MP
4
3
50.202 
 
102.01066
01104
Andrzej Janda
Jan Lipior
PK
PK
5
5
50.191 
 
103.16775
16776
Elżbieta Niewiadomska
Szymon Niewiadomski
DS
DS
0.5
1.5
50.16  
 
104.06382
06387
Maciej Dobrzyński
Bogdan Gancarz
MA
MA
5
4
50.13  
 
105.04078
15916
Jan Gardocki
Grzegorz Wieczorkiewicz
PD
SW
7
2
50.05  
 
106.07815
08434
Lena Leszczyńska
Witold Tomaszek
MA
MA
7
11
50.02  
 
107.01286
01739
Maciej Dorabiała
Rafał Wolański
DS
DS
7
5
50.01  
 
108.07283
05307
Jarosław Figlus
Zbigniew Papierniak
SL
SL
12
13
49.85  
 
109.03300
03387
Tomasz Kuś
Tadeusz Nędzi
SL
SL
7
7
49.65  
 
110.03455
03621
Jerzy Radomski
Krzysztof Zieliński
SL
SL
12
7
49.64  
 
111.02642
02809
Przemysław Gałek
Rafał Synowiec
MP
MP
7
9
49.49  
 
112.12272
06845
Anna Makarewicz
Tomasz Paluchowski
DS
MA
2
13
49.21  
 
113.14420
10085
Igor Chalupec
Justyna Żmuda
MA
MP
1.5
13
49.20  
 
114.11092
02716
Tytus Bisping
Andrzej Kusion
MP
MP
5
7
49.20  
 
115.01183
01910
Tadeusz Szemraj
Roman Zabłocki
PK
OP
5
5
49.19  
 
116.03155
07448
Mariusz Gawłowski
Krzysztof Sala
SL
SL
3
3
49.18  
 
117.03033
09843
Janusz Bachrach
Krzysztof Kozioł
SL
SL
5
5
49.13  
 
118.02880
07490
Wojciech Bilewicz
Rafał Siewior
SW
SW
3
2
49.12  
 
119.09322
03003
Mirosław Kotowski
Hubert Urban
SW
SW
3
7
49.12  
 
120.03168
09951
Roman Goszcz
Jacek Michalski
SL
SL
4
3
49.01  
 
121.07536
09501
Andrzej Borek
Jan Skuciński
MP
MP
5
5
48.99  
 
122.09846
05797
Joanna Kucińska
Karol Ruszkiewicz
SL
SL
3
5
48.95  
 
123.02705
05731
Jerzy Krok
Krzysztof Niebelski
MP
MP
3
3
48.92  
 
124.02673
03497
Marek Jaworski
Jerzy Skwark
MP
SL
12
13
48.79  
 
125.02610
08792
Kazimierz Chłobowski
Stefan Polański
MP
MP
9
3
48.74  
 
126.09549
12450
Maciej Bielawski
Katarzyna Dufrat
MA
MP
9
11
48.56  
 
127.01006
01071
Zdzisław Baryła
Jan Kadula
PK
PK
4
12
48.53  
 
128.09568
01617
Mariusz Ilnicki
Przemysław Saliński
DS
DS
5
7
48.41  
 
129.03049
03496
Tomasz Bednarek
Marek Skulimowski
SL
SL
5
5
48.32  
 
130.13412
13060
Zuzanna Moszczyńska
Dominika Piesiewicz
MA
MA
3
3
48.22  
 
131.07130
01892
Eugeniusz Konik
Leszek Szymaniec
OP
OP
4
5
48.09  
 
132.01803
01824
Stanisław Górski
Andrzej Kazimierowicz
OP
OP
5
3
48.01  
 
133.14481
02157
Kacper Kacperski
Paweł Szymonik
MA
MA
4
5
47.91  
 
134.11471
11769
Maciej Rodzaj
Tomasz Stryszawski
MP
MP
7
7
47.86  
 
135.06909
09643
Anna Sarniak
Tomasz Sielicki
MA
MA
18
4
47.76  
 
136.02760
06355
Jerzy Pasich
Lech Warwocki
MP
LD
7
7
47.70  
 
137.07234
15056
Monika Czub-Gołaszewska
Piotr Turczynowicz
MP
MP
3
1.5
47.70  
 
138.07090
07544
Anna Kowalska
Marek Tyran
LD
LD
13
11
47.65  
 
139.15601
01189
Tomasz Mazur
Tadeusz Urbanek
PK
PK
2
5
47.59  
 
140.03293
08743
Patryk Kuczera-Dyga
Jerzy Staszak
SL
SL
5
7
47.59  
 
141.03083
03421
Damian Burek
Jacek Piątek
SL
SL
5
5
47.57  
 
142.09421
07352
Adam Matyasik
Marek Orłowicz
MP
MP
5
2.5
47.30  
 
143.13088
16751
Jan Skoczylas
Augustyn Ślesiński
OP
OP
0.5
0.5
47.14  
 
144.07636
07639
Adam Lenda
Kazimierz Lenda
MP
MP
3
4
47.02  
 
145.03063
11044
Tadeusz Biskup
Angelika Lechowska
SL
SL
5
2.5
46.99  
 
146.01166
01168
Jan Sączawa
Wiesław Siek
PK
PK
4
9
46.86  
 
147.07687
02804
Mirosław Kołton
Piotr Stopa
MP
MP
9
13
46.84  
 
148.02637
08519
Marek Filipowski
Jacek Młyńczyk
MP
MP
12
13
46.83  
 
149.07984
02833
Bogdan Palikot
Edward Warząchowski
LU
MP
5
12
46.59  
 
150.01123
14360
Bronisław Mycielski
Jan Warchoł
PK
PK
5
2
46.43  
 
151.07301
08797
Andrzej Lasota
Michał Tuszyński
MP
MP
5
3
46.23  
 
152.01345
09229
Maciej Hutyra
Łukasz Sobkiewicz
DS
MA
5
4
46.03  
 
153.07405
02784
Piotr Radzikowski
Robert Różak
MP
MP
7
5
45.83  
 
154.15235
13970
Marek Dąbek
Leszek Faber
MP
MP
2
2.5
45.79  
 
155.16434
03529
Beata Madej
Jacek Szczerbowski
SL
SL
1.5
7
45.58  
 
156.10043
09357
Łukasz Kalbarczyk
Arkadiusz Majcher
MA
MA
5
5
45.47  
 
157.03256
03543
Henryk Kopernok
Tomasz Szymczyk
SL
SL
5
3
45.47  
 
158.14585
14522
Anna Burda
Aleksandra Byra
DS
MP
2
2
45.37  
 
159.17361
16716
Marta Makarewicz
Lena Ostrowska
MA
MA
0.5
1.5
45.19  
 
160.10978
10084
Natalia Banaś
Agnieszka Szczypczyk
DS
MP
3
4
45.14  
 
161.16259
14728
Maciej Kliś
Kamil Nowak
MP
WP
2
5
44.94  
 
162.03029
03499
Stanisław Adamczyk
Andrzej Sładki
SL
SL
7
9
44.72  
 
163.07614
02793
Marek Kiepura
Paweł Skałacki
MP
MP
5
7
44.71  
 
164.09822
05423
Zdzisław Ingielewicz
Jeremi Stępiński
MA
MA
4
19
44.63  
 
165.07341
10219
Ireneusz Kowalczyk
Jacek Stokowacki
SL
SL
21
4
44.43  
 
166.06612
06978
Jerzy Góralczyk
Tomasz Ukraiński
PK
PK
4
12
44.42  
 
167.02631
08793
Kazimierz Dziadkowiec
Tadeusz Rejdych
MP
MP
4
7
44.27  
 
168.14749
14317
Agnieszka Piesiewicz
Aleksandra Talaczek
MA
MA
1.5
1.5
43.92  
 
169.14554
14555
Adam Owoc
Jan Pawlikowski
MP
MP
2
2
43.75  
 
170.15582
14534
Tomasz Kozłowski
Roman Wajs
MA
MA
2
2.5
43.72  
 
171.13619
10501
Iwona Gronkiewicz-Marcisz
Ireneusz Szulc
MP
DS
1.5
4
43.69  
 
172.05615
06705
Jarosław Gąsiorowski
Zdzisław Kowalewski
MA
MA
13
13
43.67  
 
173.09924
06441
Jacek Kowalski
Roman Urbańczyk
MA
MA
5
7
43.66  
 
174.12009
16317
Mirosław Hryszko
Marian Krasowski
PD
PD
4
4
43.63  
 
175.17384
06758
Joanna Derewońko
Tadeusz Luzak
MA
MA
0
12
43.48  
 
176.10171
14540
Yan Shpuntou
Maciej Superson
MP
MP
5
4
43.30  
 
177.13074
11109
Maciej Grabiec
Maciej Kita
MP
MP
5
4
43.24  
 
178.15595
06818
Maciej Dąbrowski
Wiesław Niedziela
MA
MA
3
7
43.17  
 
179.15231
14226
Dorota Gadaś
Zbigniew Przeginiak
MP
MP
2
3
42.80  
 
180.02671
02827
Ryszard Jaśkiewicz
Marek Urbański
MP
LB
9
11
42.68  
 
181.11466
07431
Tadeusz Laszczak
Marek Witek
MA
SL
7
19
42.62  
 
182.02615
15715
Bożena Czarska
Robert Podsiadły
MP
MP
7
2.5
42.27  
 
183.03234
08716
Krzysztof Kalita
Jerzy Niemiec
SL
SL
4
4
42.15  
 
184.09195
01888
Bogusława Szagała
Jan Szagała
OP
OP
3
5
42.08  
 
185.15989
16294
Artur Korzybski
Sławomir Skocz
MP
MP
1.5
1
42.06  
 
186.02593
02747
Jerzy Batko
Marian Nanke
MP
MP
4
4
41.96  
 
187.17596
12075
Jerzy Jasiński
Marzena Kwiecińska-Wilk
MP
MP
0
4
41.81  
 
188. 
 
Szymon Rogut
Bożena Więckwska
-
-
0
0
41.64  
 
189.07437
02741
Aleksandra Jurkiewicz
Stanisław Mierzwa
MP
MP
5
7
41.56  
 
190.02775
02819
Małgorzata Praszałowicz
Halina Święch
MP
MP
5
5
41.29  
 
191.07512
07497
Stanisław Budzyń
Kazimierz Wojtasiak
SW
SW
2.5
1.5
41.27  
 
192.03454
09903
Jacek Radomski
Michał Witkowski
MA
MA
9
3
41.13  
 
193.16898
16908
Maciej Kędzierski
Mateusz Słuszniak
MP
MP
1
1
40.67  
 
194.11206
13691
Zdzisław Gędłek
Adam Serafin
MP
MP
4
5
40.54  
 
195.14862
14284
Krzysztof Cetera
Witold Petryszyn
MP
MP
2.5
2.5
40.38  
 
196. 
 
Adam Brodowski
Robert Jakubowski
-
-
0
0
39.95  
 
197.06703
09277
Sławomir Kowalczyk
Marek Pawlik
MA
MA
9
5
39.25  
 
198.15738
16278
Jerzy Całka
Janusz Jabłoński
SL
SL
1
1.5
38.80  
 
199.13974
11766
Mirosław Kwiatkowski
Mieczysław Szwarc
MP
MP
1.5
4
38.25  
 
200.06765
06915
Piotr Łyczkowski
Andrzej Serwach
MA
MA
11
11
37.95  
 
201.10869
10870
Alicja Krzemińska
Paweł Krzemiński
KP
KP
3
3
37.15  
 
202.07623
07619
Aleksandra Krakowska
Waldemar Krakowski
MP
MP
3
3
36.18  
 
203.16914
16915
Bartosz Wolak
Bartosz Wróbel
MP
MP
0
0.5
34.74  
 
204.09138
05374
Danuta Kazmucha
Cezary Serek
WP
WP
13
12
30.10  
 

* przyznane klasy sportowe

Łącznie 13174 punkty aPKL.

Jeżeli dane są niewłaściwe lub niepełne, skorzystaj z formularza, aby przekazać swoje uwagi autorowi wyników i komisji weryfikującej

więcej informacji o wynikach na stronie:
http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2015/_gpp/03krakow/

 
 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w niniejszym dokumencie.
Problemy w działaniu Systemu MSC Cezar 2.0 prosimy zgłaszać za pomocą formularza uwag.
System do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji tutaj.

Uwaga: Twoja przeglądarka nie obsługuje języka Javascript − jeżeli chcesz w pełni korzystać z systemu MSC Cezar, włącz obsługę Javascript lub skorzystaj z innej przeglądarki.
 
  Strona wygenerowana automatycznie w dniu 2021-09-24 g.05:54:55 (0.5669/418) przez system MSC Cezar v.2.0.34 (VXML Technology). Optymalizowano dla: MS Internet Explorer (pc). 

© 2003-2021 MSC.COM.PL for PZBS. All Rights Reserved Worldwide.