Logo MSC Cezar

Klasyfikacja zawodników Polskiego Związku Brydża Sportowego

Logo PZBS

Szukaj PID lub nazwisko zawodnika:

 
 
Cezar Zawodnicy Drużyny Kalendarz i wyniki Rankingi Brydżysta Roku  
Imprezy bieżące Cykle rozgrywek Turnieje regionalne Imprezy PM/MPM 2022 2023 2024 Archiwum Rok 2024
 
  
 
C5672/28292 turniej par
punkty aPKL (100%)

szczegóły imprezy

OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (9)
X Kongrespwy o puchary Prezesa PZBS
sobota, 6 sierpnia 2022r., godz. 10:00

Wyniki oficjalne − turniej par Lista
miejsce PID imię i nazwisko WZBS WK wynik [%] aPKL ks*
1.16898
14286
Maciej Kędzierski
Błażej Krawczyk
MP
MP
7
7
65.17226I
I
2.14783
12154
Patryk Patreuha
Mateusz Sobczak
DS
DS
9
15
64.09221II
II
3.06648
07809
Piotr Jurek
Piotr Kołuda
LU
LU
18
17
63.28215II
II
4.01318
14782
Stanisław Gołębiowski
Jakub Patreuha
DS
DS
24
9
62.70210III
III
5.04762
05056
Konrad Araszkiewicz
Rafał Jagniewski
SW
OP
21
21
60.51204III
III
6.11550
14728
Piotr Marcinowski
Kamil Nowak
DS
SW
15
15
60.29200III
III
7.02683
02727
Krzysztof Kleinrok
Andrzej Lubojemski
MP
MP
12
13
59.73196 
 
8.06765
06915
Piotr Łyczkowski
Andrzej Serwach
MA
MA
12
11
59.28191 
 
9.05282
05483
Jerzy Nowak
Tomasz Wasilewski
LB
LB
13
7
59.15187 
 
10.06382
02806
Maciej Dobrzyński
Wojciech Strzemecki
SW
SW
9
21
58.73183 
 
11.07291
06336
Krzysztof Buras
Piotr Lutostański
MA
MA
24
18
58.70178 
 
12.06551
01726
Jacek Ciechomski
Tomasz Winciorek
MA
MA
19
19
58.56174 
 
13.04108
09755
Przemysław Janiszewski
Łukasz Witkowski
SW
SW
21
17
58.28170 
 
14.05574
01397
Przemysław Błaszczyk
Piotr Korecki
LB
LB
15
9
57.90165 
 
15.12266
12503
Marek Drukier
Wojciech Uszyński
WP
MA
5
13
57.39161 
 
16.16140
07859
Andrzej Szepczyński
Maciej Urbaniak
PK
MA
5
3
57.25157 
 
17.09418
11769
Piotr Kuc-Dzierżawski
Tomasz Stryszawski
MP
MP
7
9
57.21152 
 
18.06815
18760
Piotr Nawrocki
Joanna Zalewska
MA
MA
21
5
57.07148 
 
19.07093
05678
Tomasz Krym
Adam Krysiak
LD
LD
3
5
56.90144 
 
20.16859
07033
Ireneusz Grynczewski
Dariusz Zembrzuski
MA
MA
7
13
56.82139 
 
21.06620
06621
Igor Grzejdziak
Sabina Grzejdziak
WM
WM
17
15
56.68135 
 
22.08195
09643
Dariusz Kowalski
Tomasz Sielicki
MA
MA
21
9
56.63131 
 
23.02934
16145
Krzysztof Kujawa
Andrzej Proczkowski
SL
PK
19
3
56.43126 
 
24.06338
08297
Aleksander Marciniak
Leszek Pęcherzewski
MA
MA
7
7
56.30122 
 
25.03644
04022
Adam Błachnio
Adam Wujków
KP
KP
13
17
56.14118 
 
26.02526
02557
Jarosław Nowak
Adam Szymański
LU
LU
4
4
55.92113 
 
27.07710
16259
Andrzej Dudzik
Maciej Kliś
MP
MP
13
5
55.91109 
 
28.08929
07061
Jan Mazurkiewicz
Marek Różański
MA
MA
9
9
55.81105 
 
29.02642
02809
Przemysław Gałek
Rafał Synowiec
MP
MP
9
11
55.79100 
 
30.06556
12629
Sylwester Cieślak
Tomasz Magryś
MA
PK
12
3
55.7296 
 
31.07114
05464
Waldemar Skóra
Witold Turant
LD
LD
15
18
55.5792 
 
32.01138
01206
Marek Pietraszek
Jacek Znamirowski
PK
PK
18
15
55.5487 
 
33.06554
05611
Jarosław Cieślak
Dominik Filipowicz
DS
DS
19
21
55.4883 
 
34.06940
13591
Sylwester Sommer
Konrad Stenzel
MA
MA
7
5
55.4679 
 
35.11802
04793
Marek Banasiński
Krzysztof Kluf
MA
MA
12
12
55.3274 
 
36.02468
02533
Jerzy Brzustowski
Tomasz Pawluk
LU
LU
5
7
55.0870 
 
37.13438
09550
Rafał Marks
Jakub Wojcieszek
MA
WP
13
17
54.9666 
 
38.05797
05876
Karol Ruszkiewicz
Piotr Wulkiewicz
SL
PD
7
7
54.9161 
 
39.06818
06877
Wiesław Niedziela
Waldemar Radziak
MA
MA
9
12
54.7857 
 
40.07814
07946
Piotr Kuźmicz
Edward Witan
PK
MA
2.5
4
54.7053 
 
41.02460
02976
Marek Atalski
Tomasz Raczkiewicz
MP
LU
13
12
54.6248 
 
42.09138
05374
Danuta Kazmucha
Cezary Serek
MA
WP
19
17
54.6145 
 
43.08513
06973
Piotr Gawryś
Piotr Tuszyński
DS
PM
24
24
54.5245 
 
44.06627
10468
Krzysztof Hołowacz
Kamil Kajetanowicz
MA
MA
7
4
54.0444 
 
45.08294
15595
Mariusz Bartkowski
Maciej Dąbrowski
KP
OP
18
13
53.9443 
 
46.02673
07542
Marek Jaworski
Marek Tekieli
MP
OP
13
9
53.9242 
 
47.04699
04735
Krzysztof Sikorski
Wacław Wejknis
PM
PM
19
17
53.8742 
 
48.04198
04250
Adolf Bocheński
Bogusław Gierulski
WM
WM
13
21
53.7141 
 
49.06812
06830
Jan Nadaj
Andrzej Ogłoblin
MA
MA
13
15
53.6640 
 
50.05386
02158
Paweł Siwiński
Zdzisław Świątek
LB
LB
13
13
53.6439 
 
51.10148
07812
Paulina Klimentowska
Zygmunt Kuczyński
PM
MA
9
11
53.5539 
 
52.06522
06800
Henryk Brodawski
Sylwester Młynarczuk
MA
MA
13
18
53.4738 
 
53.11942
07018
Bogdan Radwański
Włodzimierz Wyrzykowski
MA
MA
5
9
53.4437 
 
54.18221
18222
Łucja Ciborowska
Konrad Ciborowski
MP
MP
3
3
53.4136 
 
55.10548
06801
Tadeusz Filaber
Maciej Modrzejewski
MA
MA
7
12
53.3436 
 
56.02013
07221
Andrzej Jeleniewski
Andrei Kavalenka
WP
WM
18
7
53.2035 
 
57.13622
08970
Mirosław Łopaciuk
Bogusław Pawszak
MA
MA
5
12
53.1434 
 
58.02489
02524
Jarosław Kaczorowski
Józef Myć
LU
LU
12
7
53.1234 
 
59.17724
16645
Maksymilian Grochowski
Piotr Jasiński
MA
MA
3
7
52.9233 
 
60.17451
16068
Wojciech Grzegorzewski
Konrad Paluszek
MA
MA
2.5
2.5
52.8032 
 
61.07777
12108
Ewa Banaszkiewicz
Aleksandra Jarosz
MA
MA
15
5
52.7331 
 
62.06845
07725
Tomasz Paluchowski
Grzegorz Superson
MA
SL
13
15
52.6631 
 
63.11198
06121
Krzysztof Lipowski
Bogdan Trun
ZP
ZP
5
5
52.6330 
 
64.14276
06822
Pavel Klebanovich
Anna Nosalska
PD
PM
5
7
52.6029 
 
65.03546
03554
Krzysztof Śliwoń
Krzysztof Tomsia
SL
SL
13
9
52.3828 
 
66.17082
11928
Maciej Boczar
Krystian Dowolski
MA
MA
5
5
52.2228 
 
67.04405
04431
Krzysztof Pikus
Zbigniew Rogowski
WM
WM
19
18
52.2027 
 
68.11600
01739
Jarosław Stach
Rafał Wolański
SL
SL
11
9
52.1626 
 
69.02904
02921
Janusz Gawęcki
Tadeusz Kowalczewski
SW
SW
18
12
52.0525 
 
70.11899
06225
Dominik Głowacki
Wojciech Palmowski
MA
MA
4
9
51.8225 
 
71.03104
07346
Kazimierz Cios
Kazimierz Lichawski
SL
SL
11
13
51.7024 
 
72.12129
04360
Grzegorz Deptuła
Mirosław Makatrewicz
WM
WM
9
13
51.6823 
 
73.06387
07975
Bogdan Gancarz
Jerzy Maludziński
MA
SW
5
11
51.6422 
 
74.18354
18319
Małgorzata Buduła
Rafał Przybysz
MA
MA
3
3
51.5922 
 
75.11551
08188
Grzegorz Jarząbek
Robert Księżopolski
MA
DS
5
5
51.5721 
 
76.09228
09736
Karol Kałuziński
Adam Motyka
LD
LD
7
5
51.5720 
 
77.01807
01865
Roman Grzelak
Andrzej Pawlak
OP
OP
15
17
51.5119 
 
78.04365
04427
Krzysztof Michalczyk
Edmund Reczuga
WM
WM
12
7
51.3719 
 
79.05423
07849
Jeremi Stępiński
Bogdan Szulejewski
OP
KP
19
21
51.2718 
 
80.12685
06697
Witold Bielecki
Jarosław Kostrzewa
MA
MA
2.5
11
51.0917 
 
81.13993
16936
Grzegorz Cieślak
Bolesław Radko
LU
MA
5
3
50.9916 
 
82.09357
03960
Arkadiusz Majcher
Radosław Szczepański
MA
MA
13
18
50.9816 
 
83.17640
12968
Marek Chylewski
Andrzej Piesiewicz
MA
MA
2.5
5
50.9615 
 
84.01297
01597
Mirosław Fechner
Michał Robak
DS
DS
7
5
50.9114 
 
85.07605
04808
Zdzisław Godlewski
Krzysztof Pękała
WM
WM
5
3
50.8313 
 
86.16317
04077
Marian Krasowski
Mirosław Morchat
PD
PD
7
5
50.7513 
 
87.04535
18128
Dariusz Bogucki
Wojciech Kurkowski
SW
WM
18
5
50.6212 
 
88.10450
06795
Jacek Dmowski
Ewa Miszewska
DS
DS
13
19
50.6111 
 
89.03707
03807
Marek Giża
Tomasz Latos
MA
MA
9
9
50.5911 
 
90.03003
08930
Hubert Urban
Maja Żabierek
MA
MA
9
7
50.5810 
 
91.11447
06823
Paweł Lasota
Tomasz Nowacki
MA
MA
3
4
50.589 
 
92.17495
17494
Robert Barankiewicz
Aleksander Zatke
LD
LD
4
4
50.508 
 
93.17155
06705
Sławomir Bąk
Zdzisław Kowalewski
MA
MA
5
13
50.458 
 
94.15198
15183
Dariusz Jarzębski
Jakub Szulgit
MA
MA
1
2
50.437 
 
95.06186
08271
Sławomir Grędziński
Adam Karczmarz
MA
PD
7
7
50.366 
 
96.14195
19080
Jarosław Skibiński
Jan Szewczyk
MA
MA
2
2
50.295 
 
97.10533
01617
Ryszard Pałasz
Przemysław Saliński
ZP
DS
11
11
50.215 
 
98.02501
11296
Mariusz Kowalski
Artur Pomarański
SL
OP
15
7
50.164 
 
99.17935
16926
Ryszard Rosikiewicz
Oskar Tokarczuk
DS
DS
4
3
49.863 
 
100.01025
12985
Roman Cieśla
Eugeniusz Strzyż
PK
PK
9
5
49.842 
 
101.18801
10426
Radosław Rozman
Marek Szakun
MA
MA
2.5
4
49.812 
 
102.04353
06802
Krzysztof Łukaszewicz
Tomasz Modrzejewski
LD
LD
15
11
49.801 
 
103.03293
03496
Patryk Kuczera-Dyga
Marek Skulimowski
SL
SL
9
9
49.801 
 
104.05624
11573
Jacek Grzelczak
Piotr Kazub
LD
LD
13
4
49.771 
 
105.04780
04829
Grzegorz Gan
Marek Pietrzak
PM
PM
4
5
49.761 
 
106.17766
04043
Yuliy Chumak
Mirosław Liszewski
PD
PD
4
11
49.691 
 
107.14043
13653
Alfred Koda
Leszek Rutkowski
PD
PD
5
4
49.691 
 
108.09822
06341
Zdzisław Ingielewicz
Grzegorz Narkiewicz
MA
MA
7
24
49.491 
 
109.17554
18642
Jakub Dziuba
Maria Niklaus
MA
KP
2.5
2.5
49.461 
 
110.05242
12362
Ewa Knapik
Justyna Stachowiak-Kluz
WP
WP
5
7
49.461 
 
111.18645
16585
Ewa Morawska
Adam Pigulski
WP
KP
3
4
49.281 
 
112.07617
15757
Mirosław Sady
Marcin Wilczyński
MP
MP
12
7
49.271 
 
113.04242
02519
Andrzej Fronczak
Bartosz Matras
PM
LU
18
9
49.271 
 
114.18862
17738
Dariusz Płoszaj
Witold Żygulski
MA
MA
2
2.5
49.221 
 
115.07572
04463
Ireneusz Jagielski
Jan Stańczak
WM
WM
7
11
49.211 
 
116.20186
05670
Anna Górska
Andrzej Kozikowski
DS
LD
1
15
49.191 
 
117.21391
06023
Jan Druch
Andrzej Matysek
PK
ZP
2
3
49.041 
 
118.09763
16829
Adam Wszeborowski
Tomasz Zaleski
PD
PD
5
7
49.021 
 
119.19722
19316
Michał Korwek
Adam Serafin
PD
WP
2
0.5
48.981 
 
120.19233
06956
Marek Grabowski
Bogdan Szlacheta
MA
MA
1.5
7
48.921 
 
121.05634
05824
Włodzimierz Jakowicki
Krzysztof Stadnicki
WP
LD
7
9
48.871 
 
122.08769
05856
Sławomir Piechocki
Piotr Walczak
WP
WP
11
21
48.651 
 
123.13462
13463
Dariusz Puczyński
Arkadiusz Zadworny
MA
MA
4
4
48.571 
 
124.17361
16716
Marta Makarewicz
Lena Ostrowska
MA
MA
5
4
48.511 
 
125.07229
11471
Kazimierz Banek
Maciej Rodzaj
MP
MP
7
9
48.501 
 
126.08283
02966
Andrzej Iwański
Stanisław Pająk
SW
SW
13
15
48.481 
 
127.06507
11475
Wojciech Biegajło
Włodzimierz Gromko
MA
MA
13
3
48.251 
 
128.03636
04347
Mieczysław Lebiecki
Henryk Łakomski
WM
WM
3
12
48.231 
 
129.18011
12123
Filip Parol
Mateusz Stępiński
MA
MA
3
11
48.171 
 
130.12383
09345
Andrzej Chodowski
Norbert Krzystanek
DS
SW
3
4
48.151 
 
131.15120
03529
Agnieszka Pietrzyk
Jacek Szczerbowski
SL
SL
7
9
48.011 
 
132.08166
06780
Renata Dancewicz
Anna Mandecka
MA
MA
7
7
48.001 
 
133.04187
04435
Tadeusz Banach
Jan Romot
WM
WM
7
11
47.951 
 
134.18032
06817
Maciej Kulikowski
Renata Neronowicz
MA
MA
5
12
47.921 
 
135.06716
07000
Anna Kręglewska-Wnuk
Tomasz Wnuk
WP
WP
7
12
47.871 
 
136.05713
06355
Mirosław Marszał
Lech Warwocki
LD
LD
5
9
47.851 
 
137.07729
01208
Wojciech Paszko
Adam Żarnowski
PK
PK
9
12
47.831 
 
138.04660
12196
Marek Niesłuchowski
Zbigniew Skibicki
PM
MA
7
7
47.791 
 
139.21012
22170
Grzegorz Blicharz
Maksymilian Blicharz
MA
MA
0
0
47.781 
 
140.05615
08994
Jarosław Gąsiorowski
Jacek Szkup
LD
LD
13
5
47.771 
 
141.06577
15582
Zygmunt Dumała
Tomasz Kozłowski
MA
MA
5
4
47.641 
 
142.14420
06540
Igor Chalupec
Bartosz Chmurski
MA
MA
5
24
47.601 
 
143.04887
18681
Olech Bestrzyński
Paweł Fiebig
WP
WP
17
4
47.451 
 
144.06703
09213
Sławomir Kowalczyk
Grzegorz Witkowski
MA
MA
9
4
47.421 
 
145.05021
15768
Tadeusz Grobys
Krzysztof Wiesiołek
WP
WP
4
2.5
47.201 
 
146.06539
18479
Robert Chmielak
Magdalena Czajkowska
MA
MA
7
2.5
47.161 
 
147.19830
20680
Wojciech Bąk
Wojciech Okrzesik
MA
SL
2.5
2.5
47.151 
 
148.06515
15023
Piotr Boniński
Rafał Łangowski
MA
MA
3
5
47.061 
 
149.08986
07982
Józef Małysz
Marcin Pachniewski
LU
LU
7
3
47.011 
 
150.17061
08428
Urszula Kielak
Krzysztof Sokół
MA
MA
3
4
46.801 
 
151.06526
18260
Waldemar Burakowski
Tomasz Wolfke
MA
MA
15
3
46.731 
 
152.14885
08549
Marcin Dobrowolski
Anna Maduzia
WP
WP
9
9
46.731 
 
153.05055
05210
Jolanta Jacoszek
Przemysław Maliszewski
WP
WP
4
5
46.661 
 
154.18858
19484
Michał Frączek
Urszula Staniszewska
MA
MA
1.5
2
46.641 
 
155.16528
19980
Piotr Kruczek
Dominik Puchała
PK
PK
2.5
2
46.471 
 
156.13940
15263
Andrzej Łukianiuk
Andrzej Rzechuła
MA
MA
3
3
46.451 
 
157.15647
09332
Jan Ciulkin
Janusz Galewski
PD
PD
5
5
46.421 
 
158.05830
11428
Robert Stoliński
Paweł Zubiel
LD
LD
15
9
46.401 
 
159.06542
06543
Irena Chodorowska
Jan Chodorowski
MA
MA
18
18
46.391 
 
160.13886
10237
Bartosz Bańkowski
Marek Jarosz
MP
MP
4
5
46.301 
 
161.21144
13913
Krzysztof Szufnara
Damian Trojnara
MA
MA
1.5
2.5
46.231 
 
162.09734
06813
Krzysztof Kowalczyk
Krzysztof Najda
MA
MA
4
7
46.171 
 
163.06707
06733
Maciej Kowalski
Grzegorz Kula
MA
MA
12
11
46.061 
 
164.14257
05592
Agnieszka Bedyk
Dariusz Cygan
LD
LD
2
4
45.991 
 
165.07821
19705
Andrzej Miklaszewski
Jan Syska
MA
MA
5
3
45.971 
 
166.06591
20117
Grzegorz Fijałkowski
Andrzej Górniakowski
MA
MA
11
1.5
45.961 
 
167.06221
06255
Grzegorz Nowiński
Paweł Wróblewski
MA
MA
3
3
45.881 
 
168.02219
14789
Beata Bojarska
Bartosz Kaczmarek
WP
WP
5
4
45.661 
 
169.20822
11666
Roman Rutyna
Zbigniew Stachniuk
MA
MA
0.5
1.5
45.511 
 
170.08988
08854
Paweł Gałązka
Joanna Przytycka
MA
MA
4
4
45.491 
 
171.22167
07431
Jonas Drobulis
Marek Witek
MA
SW
0
21
45.411 
 
172.06488
15822
Wiesław Andruk
Jacek Metter
PM
MA
9
3
45.411 
 
173.10571
09702
Marek Kubicki
Sławomir Sierocki
MA
MA
4
5
45.311 
 
174.14007
14006
Tomasz Szleszyński
Andrzej Tarlecki
MA
MA
3
4
44.371 
 
175.16879
06911
Piotr Kopko
Andrzej Sasin
MA
MA
2
3
44.221 
 
176.15352
15032
Michał Maszenda
Rafał Maszenda
MA
MA
4
5
44.221 
 
177.03064
10209
Michał Błach
Igor Łosiewicz
SL
MA
7
9
44.201 
 
178.06638
06900
Włodzimierz Janeczek
Tomasz Ryffa
MA
MA
11
5
44.021 
 
179.02933
17046
Piotr Kucharski
Jerzy Kuhn
SW
MA
18
7
43.951 
 
180.10709
12224
Piotr Frankowski
Aleksander Waślicki
MA
MA
5
4
43.371 
 
181.17233
18603
Jan Kosieradzki
Mirosława Swoboda
MA
MA
1.5
2.5
42.931 
 
182.07053
06766
Krzysztof Gołaś
Wiesław Maciejczuk
MA
MA
5
13
42.751 
 
183.19245
19244
Krzysztof Klimczak
Małgorzata Wachowska
WM
WM
2.5
2.5
42.711 
 
184.07052
19485
Edmund Czubak
Adrianna Staniszewska
MA
MA
11
1.5
42.491 
 
185.10713
08253
Tadeusz Denisiuk
Witold Grochulski
LU
LU
4
5
42.291 
 
186.04001
04509
Adam Wróblewski
Janusz Wróblewski
WM
WM
1.5
9
42.201 
 
187.09006
21060
Adam Peszke
Katarzyna Stachowiak
WP
WP
5
2
42.191 
 
188.16997
16996
Joanna Klamczyńska
Marek Klamczyński
MA
MA
1.5
1.5
42.081 
 
189.16161
13718
Mirosław Gluba
Marek Szumowicz
ZP
ZP
2.5
2.5
41.611 
 
190.08543
06811
Marek Jaroszkiewicz
Jacek Musiał
MA
MA
3
3
41.441 
 
191.12139
21337
Remigiusz Kaźmierczak
Anna Napierajczyk
DS
DS
5
0
41.321 
 
192.18860
18996
Karolina Matraszek
Natalia Węgleńska
MA
MA
1.5
1.5
41.201 
 
193.17675
19122
Janusz Królikowski
Anna Zalewska
MA
MA
4
2
40.661 
 
194.16695
15481
Marcin Jankowski
Grzegorz Maguza
MA
MA
5
4
40.641 
 
195.04261
09245
Lech Grabski
Tomasz Sinkiewicz
WM
WM
7
7
40.051 
 
196.15906
06066
Dariusz Głowiński
Ludwik Piotrowski
ZP
ZP
3
9
39.931 
 
197.11836
02522
Jerzy Karwacki
Leszek Młodziński
LU
LU
4
4
39.631 
 
198.10720
06711
Maria Düm
Hanna Koziorowska
MA
MA
2.5
5
38.511 
 
199.21412
21411
Kamil Czerny
Paweł Wnuk
SL
SL
0.5
0.5
37.741 
 
200.21351
21695
Elżbieta Chmielowska
Małgorzata Olejnik
MA
MA
0.5
0
36.851 
 
201.17951
21122
Jakub Bojanowski
Ewa Cieśla
MA
MA
2
0
36.831 
 
202.17836
12173
Leszek Jędrzejczak
Olga Wrzos
MA
MA
3
5
21.521 
 
203.08950
06909
Iwona Czajka
Anna Sarniak
MA
MA
11
21
20.901 
 

* przyznane klasy sportowe

Łącznie 14116 punktów aPKL.

Jeżeli dane są niewłaściwe lub niepełne, skorzystaj z formularza, aby przekazać swoje uwagi autorowi wyników i komisji weryfikującej

więcej informacji o wynikach na stronie:
http://www.warsbrydz.pl/GPW/GPW2022/

 
 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w niniejszym dokumencie.
Problemy w działaniu Systemu MSC Cezar 2.0 prosimy zgłaszać za pomocą formularza uwag.
System do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji tutaj.

Uwaga: Twoja przeglądarka nie obsługuje języka Javascript − jeżeli chcesz w pełni korzystać z systemu MSC Cezar, włącz obsługę Javascript lub skorzystaj z innej przeglądarki.
 
  Strona wygenerowana automatycznie w dniu 2024-04-22 g.01:01:08 (0.5481/416) przez system MSC Cezar v.2.0.42 (VXML Technology). Optymalizowano dla: MS Internet Explorer (pc). 

© 2003-2024 MSC.COM.PL for PZBS. All Rights Reserved Worldwide.